Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Nie daj się nabrać !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Asgraf

Asgraf

Założyciel Aeris

• neverwinter2.gram.pl
  • 4597 postów
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:08

Kupowanie gier na Allegro to głupota.
Bo ludzie kantują tak że:
1) Kupuje grę ze sklepu
2) Sprzedaje grę taniej na alegro
3) Sprzedaje na wielu różnych aukcjach twój CD Key z gry (wielokrotnie wielu różnym osobóm).

Efekt:
1) Koleś sprzedający grę zarobił na tym
2) Nie z dziw się jak chcąc grać na multi zobaczysz komunikat

Twój CD KEY jest w użyciu. Odczekaj 5 minut i spróbuj ponownie.

#2 zoltex

zoltex

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:13

ale ja nie kupuje od jakiegoś kolesai tylko ze sklepów które sie wystawiają na allegro... a kupiłem na allgero bo nie miałem wPLN...
Skate Or Die !
Fear is the Mind Killer !

#3 Zell

Zell

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:18

oszustów nie brakuje ;) ja bym wolał zapłacić więcej i mieć pewność...

"Idzie gracz, trafia na jakieś zejscie do podziemi, woła "Echo", a echo odpowiedziało mu serią z łuku.." ;>

#4 Asgraf

Asgraf

Założyciel Aeris

• neverwinter2.gram.pl
  • 4597 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:19

Oszust może napisać że jest sklepem [tu wstawić jakiś markowy sklep z grami] a ty nie masz jak tego sprawdzić.

#5 BloodSuicide

BloodSuicide

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:53

to wtedy patrzy sie po perkach :) czy ma komenty pozytywy i negatywy i czy nie jest super sprzedawca :) hehe
Zapraszam na moje Strony:[/b] Moja strona www Mój blog
Matka, nie stawiaj kanapek na biurku, bo mi agro ściagają :D ^^

#6 tom

tom

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 19:53

Ktos robil przelew przez poczte polska? ja zrobilem we wtorek o 17 i nadal mam na grma.pl ze czekaja na pieniadze ? Boje sie ze jutro kase dostana kolo 12, i nie wysla mi paczki...

#7 maciokoki

maciokoki

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 136 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 20:32

na allegro smialo mozna kupowac gry tylko trzeba patrzec od kogo sie kupuje... ja kupilem nwn1 i kilka innych gierek (tez online gdzie wymagany cd key jest) i nigdy nie mialem problemow
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." ? Julian Tuwim

#8 zoltex

zoltex

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 20:47

Oszust może napisać że jest sklepem [tu wstawić jakiś markowy sklep z grami] a ty nie masz jak tego sprawdzić.

jak są negatywy że coś jest nie tak to nie kupuje!
a poza tym większość sklepów ma też strone internetową i można odebrać rzeczy osobiście ( czyli nie idziemy odebrać osobiście do domu albo mieszkania - to musi byc sklep) zresztą skąd ma tego CD-Keya jak gra jest zfoliowana fabrycznie ?

ostrzegam tylko przed kupowaniem rzeczy z allegro jak jest napisane że to komis ! - koleś bierze kase przelewem, a tak naprawde nie ma tego sprzętu i nikomu nic nie wysyła.. no oprócz maili w których pisze, że niedługo wyśle albo że juz wysłał itp. żeby tylko odwleczeyć wystawienie negatywa, a w tym czasie inni kupują bo przeciez nie ma żadnych negatywów, zarabia sobie troche kasy a jak wkońcu dostaje negatywy to robi sobie nowe konto...
Skate Or Die !

#9 Asgraf

Asgraf

Założyciel Aeris

• neverwinter2.gram.pl
  • 4597 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 00:59

jak gra jest zfoliowana fabrycznie ?

Tu podam przykład nieco off topikowy ale autentyczny.

Mianowicie poszedł sobie gracz kupić grę do empiku.
Długo się nie zastanawiając kupił grę.
W sklepie kupił ostatnią kopię gry.
Cieszył się - "ale mam farta to była ostatnia kopia w sklepie".
W domu po rozpakowaniu okazało się że na płytce CD była wielka rysa.
Miał rachunek więc wrócił i zażądał wymiany gry.
Stwierdzili że nie mają już innej kopii i czekają na dostawę więc zwrócili mu kasę.
Następnego dnia ten sam koleś przyszedł znowu do tego samego empiku zobaczył grę na półce.
Była fabrycznie zafoliowana więc wziął pudełko ale na wszelki wypadek przy kasjerze poprosił aby mógł sprawdzić czy wszystko z grą jest ok.
Otwiera pudełko, patrzy, a tu ta sama porysowana płytka co wczoraj ją zwracał, cd key też był ten sam.

Morał tej historii?
Dla nieuczciwej osoby zafoliowanie czegokolwiek aby wyglądało na nowe to nie problem.
Nawet dla osoby prywatnej zafoliowanie czegoś to naprawdę symboliczna opłata.

#10 Zakochany

Zakochany

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 16:41

Czyli co, mamy kupować tylko przez gram.pl? :lol: Na allegro można zamawiać bez ryzyka, o ile kupuje się z odpowiedniego źródła ;)

#11 zoltex

zoltex

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 16:46

są rózne historie... skoro to sie zdażyło w epmiku to nie mamy pewności NIGDY nawet jak kupujemy z gram.pl ..
Skate Or Die !

#12 LoBo

LoBo

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 463 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 16:59

Na Allegro sporo osób może chcieć zarobić, choćby w sposób wyżej podany przez Asgrafa, ale nie oznacza to ze całe Allegro jest jednym wielkim oszustem. IMO jeżeli kupujesz ze sklepu internetowego, który ma dużo sprzedanych już gier to nie ma sie czego obawiać, ale ja osobiścię wolę pójść do Empiku i płacąc otrzymać grę na rękę :D

#13 Wysek

Wysek

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 133 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 17:08

Moja historia : Pewnego pięknego dnia (premiera edycji NWN + SoU) poszedłem do Empiku, była to godzina 16.00 Dowiedziałem się, że gra nie została jeszcze dowieziona (mieszkam w Krakowie), ponieważ bardzo mi zależało i powiedziałem, że mogę czeka do oporu byle by tylko dowieźli ją dzisiaj obsługa zadzwoniła do firmy transportowej, dowiedziałem się, że będą za pół godziny. Po godzinie pod Geanta (w nim znajduje się jeden z Empików) zajechała ciężarówka i przywiozła gry. Dowiedziałem się, że muszą jeszcze załatwic wszystkie formalności związane z odbiorem przesyłki i wprowadzeniem jej do systemu. Po godzinie Pan z którym rozmawiałem wyszedł z zaplecza i widząc mnie powiedział: "Przepraszam zapomniałem o Panu" Wyjaśnił mi, że oni owszem, dostają gry w premierę, ale zwykle nie chce im się wszystkiego przy nich robic i są sprzedawane dopiero następnego dnia. Ponieważ byłem już trochę zły i od kilku godzin czekałem na to NWN Pan powiedział, że jeżeli mi tak bardzo zależy, to może specjalnie dla mnie zalaminowac jedno pudełko i będę mógł kupic grę już dzisiaj. Zdziwiłem się i zapytałem czy muszą ją laminowac skoro i tak za 15 minut, zerwę laminat, Pan odpowiedział, że to wymóg i że nie mogą mi sprzedac żadnej gry bez folii (zdziwiłem się, bo myślałem, że gry przychodzą od razu zafoliowane, Pan wyjaśnił mi, że laminują je dopiero na miejscu). Po 15 minutach w końcu zobaczyłem grę i dowiedziałem się, że mogę iśc z nią już do kasy. W kasie oczywiście okazało się, ze gra będzie wprowadzona do systemu dopiero jutro, bo dzisiaj nie ma juz informatyka i ze niestety będę mógł ją kupic dopiero jutro. Poszedłem do tego samego Pana który jak to usłyszał, zdarł folię, kazał mi sprawdzic, czy wszystko jest w środku, zapłacic mu, włożyc grę do plecaka i wyjśc... I tak zakończyła się moja przygoda z Empikiem i NWN. Od tej pory moje uczucia związane ze sklepami a la Empik, są mocno mieszane...

#14 zoltex

zoltex

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 07 grudzień 2006 - 17:42

hahaha ^^ dobre - powinieneś sie cieszyć :P
Skate Or Die !

#15 Valantor

Valantor

Forumowicz

• neverwinter2.gram.pl
  • 941 postów

Napisano 08 grudzień 2006 - 08:14

Ja tam bym się cieszył, bo gość pewnie był równie poirytowany co ty ;] A osobiście również odradzam kupowanie na Allegro gier z CD-keyami ja nie opowiem żadnej historii bo to i tak nic nie da nawet jak bym napisał że admin allegro to jakiś mega mafiozo. Owszem sam kupuje na allegro i nie widzę w tym nic złego, ale tylko od sklepów bo od prywatnych osób...cóż uda się albo się nie uda ;]

Ktoś sobie grabi...

#16 Meuchelmord

Meuchelmord

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów

Napisano 10 grudzień 2006 - 12:50

Najlepiej w Media Najtaniej
Kiedy wyjdzie CEP dla NWN2?

#17 lionar

lionar
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 grudzień 2006 - 22:26

Smutne i nieprawdziwe historie opowiadacie. Pozdrawiam, pracownik Salonu Empik Arkadia Megastore.
Z Neverwinter od.... początku.

#18 NocnyGwalciciel

NocnyGwalciciel

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów

Napisano 10 grudzień 2006 - 22:36

ja sprzedawalem WOW i s/n dostal tylko kupujacy, takze to zalezy od czlowieka ktory siedzi po drugiej stronie.

#19 xarksas

xarksas

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 10 grudzień 2006 - 22:38

głupoty opowiadacie ja wiele gier kupiłem na allegro i z żadną nie miałem kłopotów

#20 Asgraf

Asgraf

Założyciel Aeris

• neverwinter2.gram.pl
  • 4597 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 00:42

głupoty opowiadacie ja wiele gier kupiłem na allegro i z żadną nie miałem kłopotów

Każdy tak mówi dopóki się nie nadzieje...
Kwestia (nie)farta za którym razem to nastąpi.

IPB Skin By Virteq