Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Inne spojrzenie na szkoły magii

21 odpowiedzi w tym temacie

#21 dioxis

dioxis

Canis dirus

• Administrator
  • 6763 postów
  • 2792269
  • dioxis
  • Wersja gry:1.23
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 10 listopad 2011 - 07:01

znawca systemu nie jestem, nie grałem w papierzane dnd itp ale tak czytając niektóre podręczniki (nawet z 2, niektóre z 3.0, a jeszcze inne z 3.5 a ostatnio z 4.0) dochodzę do wniosku że zostanie to rozmyte kiedyś tam kapłan sięgał do domen, dziedzin, planów itp później zależało to od bóstwa patrona a w 4.0 można by gdybać, spierać się na ten temat (czy w ogóle ma znaczenie które bóstwo postać czci), nawet woj czy cuś ma specjalne siły myślę że podobnie twórcy właśnie rozmyją szkoły magii dając postaciom cały wachlarz dostępnych spelli

Ronan Clawblade - wojownik Tempusa

youtube-64x64.png s1034nitiht2mooi.png LQ8V1ui.png

#22 Kamulec

Kamulec

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 12 listopad 2011 - 05:17

W mej ocenie o ile AD&D i 3ed są do siebie podobne pod względem fabularnym i świat jest właściwie ten sam [co w grach widać na przykładzie IWD (AD&D) i IWD2 (3.0)], o tyle 4ed to już inna, choć nieco powiązana gra. Tak ja na to patrzę, więc trendów wcześniejszych i przyszłych bym nie porównywał. Natomiast spodziewam się ewolucji w stronę uproszczeń, coraz większego efekciarstwa i dryfowania ku motywom znanym z MMO.

Dodaj odpowiedź

IPB Skin By Virteq