Skocz do zawartości


Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!


Zdjęcie

Drobne plotki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
424 odpowiedzi w tym temacie

#421 Ograsek

Ograsek

  Mendacious Falsifier

 • Aeris - Mistrz Gry
 • Inne: Dalanth - Nelanthery, Kondotierzy, Konfraternia, Konwent Wiedzy Mistycznej, Srebrne Błyskawice
 • 1812 postów
 • 9852161
 • Ograsek1999
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 05 marzec 2017 - 10:06

Podobno wczorajszego dnia w porcie miało miejsce małe zamieszanie. Mówi się o ataku morskich diabłów, piratów czy po prostu brutalnych aktach natury i gniewie Suczej Królowej. 

Mówi się że siły bezpieczeństwa Aeris wsparte zostały przez trójkę nieznajomych, w tym jednego wyjątkowo wysokiego półorka a także brodatego mężczyznę o wschodnich rysach twarzy.

Trzecim był mocno pijany rybak, który postanowił wesprzeć ich swoim "okrętem". Co odnaleźli na morzu? Trzeba będzie pytać tej dwójki, lub Błyskawic. 


You have no idea, do you?

You know nothing of the bottomless malice...

within the human heart.


Chętnie umówie się/zorganizuje event na serverze - Dostępny jestem głównie wieczorami po 20/21 i ewentualnie w weekendy zależnie od życia.
Garasje:

Charisma Score 6 - Uninteresting, rude, boorish, and generally unpleasant to be around
Constitution Score 26 - Never gets sick, Virtually tireless, practically immune to mundane illnesses and diseases Able to stay awake for days on end;

Fizz:
Strenght score 8 - Has trouble even lifting heavy objects
Dexterity score 8 - Somewhat slow, occasionally trips over own feet
Intelligence score 25+(28-Ancient Gold Dragon) - World-famous level intelligence, sought out for advice constantly
Wisdom score 16 - Reads people and situations fairly well
Charisma score 14 - Interesting, almost always knows what to say

#422 xqv

xqv

  MasterDM

 • neverwinter2.gram.pl
 • Inne: Aeris - Mistrz Gry
 • 24596 postów
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 17 marzec 2017 - 10:41

Mówi się - głównie w okolicach Trzech Mieczy i Silwood - że różne bliżej nieokreślone grupki ludzi żyjących w wyższych partiach gór po pozbyciu się samozwańczej "Królowej" z Aeris i zlikwidowaniu tak zwanego "Króla" nie tylko wcale nie zostali wybici do nogi, ale też wcale nie zamierzają tak do końca złożyć broni i wrócić do swojego dotychczasowego sposobu życia (sprowadzając się najpewniej do rabowania podróżnych w górskich traktach - w końcu skądś się bandziory Białego Szpona brać muszą). Zaobserwowano też w górach nadspodziewanie dużo harpii - które w zasadzie nie są jakoś szczególnie agresywne, jednak łączą się w liczące nawet kilkadziesiąt osobników stada.

 

Jednocześnie w Istavarze na amnijskim pograniczu niespokojnie. Od ogłoszenia przez Kupieckie Dominium pełnej mobilizacji, w związku z jakimiś wewnętrznymi niepokojami (kupcy obsługujący szlaki południowe przebąkują coś o wojnie - nie precyzując przy tym z kim ta wojna miałaby być, najpewniej amnijsko-amnijska, biorąc pod uwagę sygnały docierające z tego kraju) oraz kilku ataków na położone blisko granicy wioski po obydwu stronach, było tam faktycznie dość gorąco. Dopiero jednak od uaktywnienia się tamtejszej niby-istavarskiej partyzantki sytuacja stała się naprawdę poważna - z jakiegoś powodu niegdyś niezorganizowane i niemrawe siły obecnie rosną z każdym dniem i przeprowadzają coraz to śmielsze ataki na Amnijczyków. Co gorsza, grupa ta dopuściła się przynajmniej jednego potwierdzonego ataku na ludzi króla Oinara wysłanych do zbadania sprawy ataków na wioski. 

 

Jakby tego było mało, z Cherek docierają wieści o zaobserwowaniu na wschodniej części pustkowi (tam, gdzie kończy się pustynia i zaczynają normalne tereny wyniesione) znacznej wielkości budowle, przypominające jako żywo kopce termitów. Podobno, tak twierdzi jakiś zwiadowca Kondotierów, jeden taki kopiec jest wysoki niczym wieża Konwentu w Aulos - a to samo w sobie brzmi cokolwiek niepokojąco. 

 

Co łączy te wszystkie sprawy? Zarówno w górach, jak i w Istavarze widziano tajemniczych osobników o jarzących się ametystowym światłem oczach. Wzmiankowany wyżej zwiadowca podobno widział kogoś takiego w okolicy jednego z kopców...


 • Zireael lubi to

Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

 

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 


#423 Arcy

Arcy

  NIE JESTEM Z ASHABY

 • Aeris - Mistrz Gry
 • Inne: Klan Battleborn, Krąg Druidów, Srebrne Błyskawice
 • 2148 postów
 • 40926187
 • Arcyavatar
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 24 marzec 2017 - 10:04

Chodzą słuchy, że szalony półsmok o ogniście rudych włosach, wczorajszej nocy latał po mieście, wydając z siebie bliżej nieokreślone okrzyki bólu i rozpaczy.
Niektórzy powiadają, że wpadł przez okno do jednego z domostw i zdemolował jego wnętrze - choć teraz, gdy się rozejrzeć, nigdzie nie ma śladu po zniszczeniach.
Zadziwiająco wiele głosów wspomina o widzianym wówczas ametystowookim osobniku - ponoć to z nim półsmok miał wówczas stoczyć walkę.
Inni skupiają się na tym, że zamieszanie miało swój początek w karczmie Pod Skamieniałym Ilithidem, gdzie skrzydlaty olbrzym wlał w siebie nienaturalną ilość alkoholu, a jeszcze inni wspominają o czerwonym napisie na tle nieba, widocznym w pewnej chwili z terenu całego Aulos - "LEA, CHCĘ POROZMAWIAĆ, CHODŹ DO PORTU". Zemsta arcymaga? Być może.
Co się wtedy tak naprawdę wydarzyło? To wiedzą tylko nieliczni. Miasto nie spało jednak spokojnie tej nocy.


Użytkownik Arcy edytował ten post 24 marzec 2017 - 10:05

 • Zireael lubi to
Najczęściej oglądany przeze mnie krajobraz na serwerze:

Spoiler

#424 xqv

xqv

  MasterDM

 • neverwinter2.gram.pl
 • Inne: Aeris - Mistrz Gry
 • 24596 postów
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:35

Chodzą słuchy, że w ostatnim czasie na północ od Desalii jest pewien problem z żeglugą - znikają statki. Co ciekawe, generalnie są to statki transportujące broń albo najemników w rejon Istavaru, albo też odbierające towary stamtąd (bursztyn, płody rolne, urobek z Heggen). Seria incydentów wyprawiła w morze kilka okrętów Wrót Baldura, które eskortują tamtejsze statki handlowe obsługujące tą krótką trasę do Ambergate, jednak tym najwyraźniej nic niedobrego się do tej pory nie przytrafiło. Oczywiście, oczy wszystkich obserwatorów zwrócone są w kierunku Amnu, który to ma z Istavarem zatarg - niektórzy twierdzą nawet, że wojna między tymi państwami już trwa. Z drugiej strony, chodzą słuchy o próbach dyplomatycznego rozwiązania sporu - mówi się o propozycjach arbitrażu. Nie wiadomo do końca kto miałby takie rozwiązanie zaproponować - niektórzy są zdania, że król Oinar rozumie jak bardzo pali mu się grunt pod nogami, z drugiej zaś Amn ma przecież spore problemy u siebie. 

 

Czy wojny jednak uda się uniknąć? Czas pokaże. Choć raczej nie wydaje się, by było to bardzo prawdopodobne - zwłaszcza, że w rejonie Toporzyska ciągle toczą się walki. Złośliwi twierdza, że "wszystkich ze wszystkimi". 


Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

 

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 


#425 xqv

xqv

  MasterDM

 • neverwinter2.gram.pl
 • Inne: Aeris - Mistrz Gry
 • 24596 postów
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 14 kwiecień 2017 - 09:01

Chodzą słuchy, że w Kręgu Aeris - znowu - było jakieś zamieszanie. Niektórzy mówią o jakiejś korespondencji na linii Wikariusze - Arcydruid, chodzą nawet pogłoski że przynajmniej z jednej strony dość gniewnej. O co miałoby pójść? Niektóre pogłoski mówią o jakiejś zbrodni, jakiej druidka Glasa z Chult miała się dopuścić w dalekim Tashalarze. A że, jak twierdzą złośliwi, Tashalar to centrum kultu Savrasa i jedna z faeruńskich stolic wieszczenia, to nic dziwnego że sprawa dotarła aż tak daleko. Na pewno pojawiła się w Aulos jakaś oficjalna delegacja pokrzywdzonych. 

 

Coś jest z tym na rzeczy - bo zarówno Krąg wzmiankowaną druidkę wydalił ze swoich szeregów, jak i Wikariusze oficjalnie wyjęli spod prawa. Mówi się nawet o jakimś liście gończym. Co z samą zainteresowaną? Niektórzy twierdzą, że wróciła do Chult, inni że chodzi po Aeris w przebraniu. Jeszcze inni twierdzą, że została zabita - pewnie przez skrytobójców nasłanych przez Rundeen. A może dopadł ją pewien arcymag...?


 • _Kronos_GC_, Lysthor i glaca lubią to

Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

 

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. IPB Skin By Virteq