Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Drobne plotki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
511 odpowiedzi w tym temacie

#501 Dzamber

Dzamber

Wielki Matematyk Czajników

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Aeris - Budowniczy, Klan Battleborn, Kondotierzy, Konwent Wiedzy Mistycznej, Krąg Druidów
  • 1495 postów
  • Dzamber
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 11 lipiec 2018 - 02:43

Ostatniej nocy stało się wiele.

Ponoć żakowie urządzili sobie zakrapiane przyjęcie, podczas którego doszło do wielu interesujących zdarzeń.

Niektórzy wskazują na konkurs picie, z udziałem pewnej trenerki walki wręcz z Silwood, inni opowiadają o wspaniałym konkursie piosenki w którym calishycki bimbrownik ("niech mu bimber dobrym będzie" - dodają niektórzy żakowie z uśmiechem na twarzy) wygrał lutnie bardki Zoenerii. Jak lutnia znalazła się na imprezie? Złośliwcy mówią coś złodziejskich zapędach niektórych z bardów, jednak większość wskazuje na to, że dyrektorka Zoenerii, bo tak określają ją uczniowie z Kolegium, sama postanowiła przybyć na rzeczone wydarzenie i ponoć nawet pierwszy raz od dawna publicznie wystąpiła! Fakt, że ponoć z niezbyt ambitną piosenką, ale jednak fakt jest faktem! Podobno wsród niziołków obecnych na przyjęciu rozeszła się wieść o nowej piekarnio-cukiernio-ciastkarnio-kawiarni, zapewne chętnie ją odwiedzą przy pierwszej okazji.

Na temat przyjęcia żaków krąży jeszcze wiele plotek, w tym miłosnych oraz wręcz przeciwnie. Nawet najzdolniejsi bardowie z kolegium nie są w stanie spisać i powielać ich wszystkich, bowiem większość z tych rzeczy opiera się na niepełnej relacji uczestników.

Drobne zamieszanie na przyjęciu spowodowało tez wybicie szyby w budynku przez człowieka w białej chuście, który następnie pobiegł w stronę portu. Szczęśliwie nie zepsuło to zabawy, a jedynie humor organizatora całego zdarzenie - żaka Carrena, półelfa o niezwykle kobiecym imieniu - został zmącony koniecznością zapłacenia za okno. Sprawą zajęła się ponoć Straż Aeris od ręki - w porcie wielu ludzi zostało przepytanych na ten temat.

Ponoć niedługo po tamtej sytuacji, w porcie doszło do drobnego zamieszania. Nie są znane szczegóły, bo żaden z uczestników nie chce o nim mówić, więc nie do końca wiadomo co się stało - oficjalna wersja natomiast wspomina o "przewróconych skrzynkach w magazynie".

• Zireael lubi to
"Co przeciętny użytkownik forum chciałby mi przekazać gdy czyta moje posty: http://i.imgur.com/QZt4zVl.png "
"Moje buildy:
Spoiler
"
"Zmiany zmieniają człowieka" ~~ Paulo Coelho

#502 Dzamber

Dzamber

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Aeris - Budowniczy, Klan Battleborn, Kondotierzy, Konwent Wiedzy Mistycznej, Krąg Druidów
  • 1495 postów
  • Dzamber

Napisano 15 lipiec 2018 - 01:24

W górnej części portu kilku młodzieńców ubranych w białe bandany pluje w ziemie widząc przechodzących strażników, ponoć kilkoro z nich nawet urządza pewne "przedstawienia", gdy Straż nie patrzy, w których to jeden łapie drugiego za ciuchy i krzyczy do niego "Każe ci mówić prawdę! Jako, że moje zaklęcie przezwycięża plugastwo kłamstwa!"

Natomiast w dolnej części portu, w samych dokach, młodzieńcy ubrani w czerwone bandany szeptają coś o "Białej Straży" gdy widzą przechodzącą Straż. O pluciu, tak żeby strażnicy nie widzieli, też nie zapominają.

Ponoć do mnisiej wioski dotarło kilku nowych osadników... 

• RamireZ i Laref lubią to
"Co przeciętny użytkownik forum chciałby mi przekazać gdy czyta moje posty: http://i.imgur.com/QZt4zVl.png "
"Moje buildy:
Spoiler
"

#503 Beatrice

Beatrice

Zasiedziały

• Aeris - Próbny MG
  • Inne: Jialverdin, Kondotierzy, Konfraternia, Konwent Wiedzy Mistycznej
  • PipPipPipPip
  • 3652 postów
  • 41432636
  • Beatrice

Napisano 16 lipiec 2018 - 23:22

Tej nocy w Aulos miała miejsce rekordowa ilość miłosnych wyznań i uniesień. Ludzie twierdzą, że zawdzięczać to można nęcącej, pięknej, melancholijnej muzyce unoszącej się w powietrzu. Nikt nie potrafił wskazać jej konkretnego źródła, ale kto tej nocy wyszedł do centrum Aulos, odczuwał muzykę wszystkimi pięcioma zmysłami. 

Była melancholijna, jednocześnie smutna i radosna. Opowiadała o miłości niespełnionej, utraconej, ale też odzyskanej. Rezonowała szczególnie mocno z osobami zakochanymi, w efekcie tworząc niezwykle romantyczną atmosferę w powietrzu. O dziwo, nie skończyło się to żadnymi porwaniami, gwałtami ani podobną katastrofą.

Nie, to była spokojna noc w życiu mieszkańców Aulos.

Choć piękna. Wyjątkowo piękna. Z muzyką współgrał śpiew Zoeneri Faelivrin, nadnaturalnie spójny z melodią.

Gdy na targ zechcesz w Calidyrr wejść

Tam gdzie pieprz, rozmaryn i mak
Pewnemu chłopcu przypomnij mnie
Co miłości wykradł mi kwiat

Powiedz niech zrobi mi kaftan ze lnu
Nietknięty igłą, bez żadnych szwów
Wtedy pokocham go jeszcze raz

Powiedz niech znajdzie mi pszeniczny łan
Pośrodku głębiny wśród morskich fal

Powiedz niech zrówna go sierpem ze szkła
Gdy zapadnie noc lecz przed końcem dnia

Użytkownik Beatrice edytował ten post 16 lipiec 2018 - 23:32

... I wiedzie nas siedem demonów, co nami się karmią!

Angelica:
Spoiler

Kier:
Spoiler

Kou:
Spoiler

Elisa Larleen:
Spoiler

Sabal:
Spoiler

___
PRACUJĘ DO GODZINY 19, OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU. JESTEM WOLNA OD 20. ZAWSZE, CHYBA ŻE POWIEM INACZEJ

#504 xqv

xqv

MasterDM

• neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Mistrz Gry
  • 28199 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 14:31

Chodzą pogłoski, że widziano w Aulos dawnego kapitana Straży Miejskiej Nowego Aulos i Srebrnych Błyskawic, Cyradisa Brightcoina - w towarzystwie Jusufa al-Zarina z Zakhary oraz pewnej mniej znanej mrocznej elfki, prawdopodobnie mieszkającej w Aulos. O Brightcoinie chodzą różne pogłoski - a to zamieszany w jakieś malwersacje finansowe w Zachodniofaeruńskiej Kompanii Handlowej, a to w jakieś magiczne awantury z Ilrynem Druu'giirem, a to ukradł jakąś książkę z biblioteki Konwentu kiedy miał do niej dostęp, a to jest szpiegiem wężoludzi. Pogłosek nikt nigdy nie potwierdził, najprawdopodobniej też Straż nie miała rozkazów by próbować pojmać swojego dawnego kapitana. 

Jednocześnie na rynku wydawniczym Aeris pojawiła się nowa powieść erotyczna opisująca losy "Szarego Barona", pod tytułem "Cierpienia młodego impotenta". Książka stanowi jeden, wielki i wyjątkowo złośliwy paszkwil na Haerasa Dolbana, znanego szerzej jako Baron Eagen. Krytycy zgodnie przyznają, że pomimo obrazoburczych treści (w tym koniec tytułowego bohatera na szubienicy), samo dzieło prezentuje naprawdę niezłą wartość artystyczną. Całkiem spora część zamożnych mieszczan rzuciła się na księgarzy po kopię. Złośliwi twierdzą jednak, że autorzy tego typu prozy bardzo rzadko dożywają uznania swoich dzieł - poprzednia autorka erotyków została skazana na śmierć i powieszona za atak magiczny na strażnika wykonującego swoje obowiązki.

Mówi się także, że jakiś cudzoziemiec hojnym datkiem wsparł jedną z drużyn gladiatorskich występujących na arenie. Nie wiadomo jednak, o której mowa - wskazuje się generalnie na Niebieskich albo Białych. Z drugiej strony możliwe, że chodzi o którąś z mniejszych. Po co ktoś miałby wspierać drużyny gladiatorskie zastrzykiem gotówki? To pozostaje, póki co, tajemnicą. Być może to jakiś sprytny sposób na uniknięcie podatków? Nie wszędzie są tak niskie, jak na Aeris.

• Zireael lubi to

Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 

#505 Dzamber

Dzamber

• Aeris - Mistrz Gry
  • 1495 postów
  • Dzamber

Napisano 21 lipiec 2018 - 22:40

Ponoć niesiony przez wielkiego golema (znawcy mówią, że przez żywiołaka ziemii) świniak, ważący co najmniej tone, trafił dzisiaj do konwentu...

"Moje buildy:
Spoiler
"

#506 Dzamber

Dzamber

• Aeris - Mistrz Gry
  • 1495 postów
  • Dzamber

Napisano 24 lipiec 2018 - 21:23

Ponoć w kanionie niedaleko Silwood zaczęto znajdować zabite i wpół zjedzone ogry, trolle, koboldy, gobliny, oraz dinozaury...

"Moje buildy:
Spoiler
"

#507 xqv

xqv

MasterDM

• neverwinter2.gram.pl
  • 28199 postów

Napisano 28 lipiec 2018 - 16:17

Przed Śródleciem po Aeris chodzą pogłoski z pierwszego Konkursu Twórczości Niegrzecznej, organizowanego w "Szafirowym Słońcu", przez właścicielkę tego i wielu innych przybytków rozpusty. Trzeba przyznać, że frekwencja dopisała, także z ilością uczestników podobno nie było tak znowu źle. W konkursie, poza Kier - czyli wspomnianą wyżej właścicielką, sędziowali między innymi tan Marvis Greyrope, hrabia Dragan Calantar, sama arcyksiężna Larissa Irsynian (chociaż co do tego są obecnie bardzo istotne wątpliwości) oraz... najprawdopodobniej zupełnie nikomu nie znany wieśniak. Po serii zmagań, głównie na poezję oraz iluzje, pierwsze miejsce zajął Ifraen Tahti, przed Zoeneri Faelivrin oraz Jusufem al-Zarinem. Sam zamtuz (w tym także "Rubinowy Półksiężyc") zapewnił gościom wszechstronne usługi oraz tanie alkohole Jeśli ktoś liczył na to, że na tego typu turnieju - skądinąd mocno ukierunkowanemu w teorii na niewybredną erotykę - wybuchnie jakiś skandal, oczywiście miał rację. 

...Niestety, jak chodzą słuchy, skandaliczne nie były występy uczestników. Jeśli już, to w większości po prostu skandalicznie mało erotyczne. Mówi się co prawda o chessenckich zapaśnikach, czy fenomentalnym popisie wokalnym Zoeneri. Na pewno wiele się mówi o iluzji przedstawiającej znanego i generalnie lubianego Logana z Istavaru, pod tytułem "Mocarny Jeleń", na szczęście w duecie z iluzoryczną panią a nie panem. Jednakże pewne oburzenie wśród gawiedzi spowodowały dwie kwestie. Po pierwsze: sędziowie ewidentnie nie dopisali - mówi się, że Marvis sędziował zupełnie przypadkowo, chyba że trzeba było komuś wystawić najniższą notę. Niektórzy oskarżają hetmana o zaniżanie ocen wszystkim z wyjątkiem koleżanki z Konfraterii Poszukiwaczy Przygód oraz partnera organizatorki. Ci sami zwykle twierdzą, że na miejscu wcale nie było Larissy a jakiś przebieraniec (co jest możliwe, bo Arcyksiężną widziano tego dnia w Isilme, co więcej Larissa Irsynian raczej nie zna zaklęcia teleprotacji, czy jakiegokolwiek innego). Zaproszony "ekspert" zaś urżnął się do nieprzytomności w połowie konkursu. Podobno też w jego wsi widziano następnego dnia Veldaryona... 

Niektórzy wietrzą również ordynarne oszustwo. Wygrał podobno partner Kier za utwór opiewający ją samą - otrzymawszy zaskakująco wysokie noty. I to o punkt! Jeszcze inni dopatrują się chaosu organizacyjnego - kiedy to najgorszemu uczestnikowi całego turnieju zaproponowano wystąpienie jeszcze raz, takiej możliwości inni uczestnicy nie dostali. Choć, trzeba przyznać, że sporo "dobrze poinformowanych osób" (czy tam miejskich złośliwców) doszukuje się w tym geście raczej po prostu okrutnego żartu hetmana, którego podobno zaraz potem pożałował, kiedy ów nieszczęśnik faktycznie wystąpił po raz drugi...

Generalnie na pewno Kier nie zbiedniała, złośliwi twierdzą że wszystko pozostanie w rodzinie - a co zarobiła na zgromadzonych widzach, to jej. Wydaje się też niespodziewanym, że ten konkurs, zdawałoby się raczej rozrywka dla awanturników i zblazowanego mieszczaństwa, jest dzisiaj na językach połowy Aeris. Wielu, jak zwykle, doszukuje się zemsty Arcymaga, jeszcze inni działania wrażych sił w rodzaju Veldaryona. Jeszcze inni sądzą, że to zupełnie celowa zagrywka biznesowa. Jeśli tak, to chyba się udało? 

Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 

#508 Chojrak

Chojrak

Adminochojrak

• neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Budowniczy Senior, Aeris - Mistrz Gry
  • 3121 postów
  • m4x1
  • Wersja gry:1.23

Napisano 05 sierpień 2018 - 21:29

Podobno po śmierci Cerriona Artalisa nowym sołtysem wioski Barany została jego córka - Akrena. Karczma pod Baranami przeszła w ręce tamtejszych orklinobójców.

• Dzamber lubi to

Gracz z Aeris podczas questa:

Spoiler

#509 Dzamber

Dzamber

• Aeris - Mistrz Gry
  • 1495 postów
  • Dzamber

Napisano 09 sierpień 2018 - 19:09

Podobno niedaleko Silwood widziano ostatnio golema idącego w stronę kanionu.

"Moje buildy:
Spoiler
"

#510 xqv

xqv

MasterDM

• neverwinter2.gram.pl
  • 28199 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 19:19

Na Aeris stopniowo docierają pogłoski o tym, jakoby jakiś portal stworzony przez Veldaryona został unieszkodliwiony przez siły królewskie, skądinąd wsparte przez Doegańczyków (podobno prowadzonych przez jednego z aerisjańskich tanów i grupkę awanturników). Mówi się także, że na miejscu widziano Draevelana wraz z całkiem sporą gromadą uzbrojonych po zęby fey. Stało się to w zasadzie w tym samym dniu, w którym raporty kondotierskich zwiadowców wspominały coś o "tajemniczych eksplozjach na Cherek."

Tymczasem w samym Istavarze wiadomo o sukcesie - magiczna wyrwa w centrum kraju została zamknięta dzięki odwadze czempionów tej krainy, wsparciu sojuszników z zagranicy oraz przemyślanym działaniom władzy. Tak przynajmniej głosi oficjalna wersja. Są bowiem pogłoski o tym, że Doegańczycy i Istavarczycy mało się nie pozabijali a portal nieomalże nie eksplodował przez te spory. Wiadomo również, że pojawiły się fey, grupa awanturników wraz z tym całym "Królem Koszmarów" (znanym szerzej wśród lokalnych szamanów i druidów) przeszła na drugą stronę, kłopotliwe magiczne przejście o długości trzech mil zostało zamknięte i do tego nikt nie ucierpiał. Wygląda więc na to, że wersja o sukcesie jest bardziej prawdopodobna.

• Lysthor i Lordi lubią to

#511 Dzamber

Dzamber

• Aeris - Mistrz Gry
  • 1495 postów
  • Dzamber

Napisano 11 sierpień 2018 - 17:55

Ponoć w Konwencie Wiedzy Mistycznej doszło dzisiaj do małego zamieszania. Konwent rzekomo "został zaatakowany" przez jakiegoś mutanta i jego pomocnika, jednak wszystko okazało się być zwykłym nieporozumieniem...

Teleportowanie się w środek Konwentu to chyba jednak nie jest zbyt dobry pomysł...

"Moje buildy:
Spoiler
"

#512 Dzamber

Dzamber

• Aeris - Mistrz Gry
  • 1495 postów
  • Dzamber

Napisano 20 sierpień 2018 - 15:16

Ponoć w nowy właściciel Pijanego Dzika ogłosił, że niedługo odbędzie się turniej pięściarski w którym do wygrania będzie pięćset sztuk złota i wyleczenie wszelkich ran odniesionych podczas walk!

• Finrael lubi to
"Moje buildy:
Spoiler
"

IPB Skin By Virteq