Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Epickie cechy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 enemys

enemys

Adminofaszysta

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Aeris - Budowniczy, Aeris - Budowniczy Senior, Konwent Wiedzy Mistycznej
  • 9849 postów
  • 4392048
  • Slithan
  • Wersja gry:1.23
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 31 październik 2016 - 13:52

*
Popularny

Lata to zajęło, ale w końcu mamy jakąś formę* dalszego rozwoju dla postaci, które osiągnęły (lub są blisko osiągnięcia) maksymalny poziom na serwerze. Na przedmieściach południowych pojawił się Monolit - co to jest i jak to jest wyjaśnione IC, to kwestia dla MG. W każdym razie postacie, które posiadają co najmniej 23 efektywny poziom postaci (liczony na podstawie posiadanych punktów doświadczenia, nie rozdanych mechanicznie poziomów), mogą skorzystać z niego, by nabyć jeden ze specjalnych, dodatkowych atutów epickich. Ich lista wraz z opisami jest zamieszczona na końcu tego posta.

Atuty wykupuje się za punkty doświadczenia typu exp od MG (czyli za odgrywanie, questy/eventy, autoquesty, autoexp). Koszt wynosi na początku 15 tysięcy PD i wzrasta o kolejne 15 tysięcy przy każdym kolejnym nabytym atucie, aż do maksymalnie 75 tysięcy PD za piąty i każdy kolejny atut. Dodatkowo należy uiścić opłatę 50 tysięcy sztuk złota wymienne na kolejne 7500 PD - ten koszt jest stały i dla każdego atutu można wybrać jego formę niezależnie. W oknie dialogowym można wybrać dowolny atut, którego wymagania się spełnia (wyświetlają się tylko nazwy, więc proszę się zapoznać z opisami przed wyborem!). Nie można kilka razy wybrać jednego atutu.

Standardowo uprzedzam, że choć system przeszedł pomyślnie testy, to nie ma pewności, że czegoś nie pominąłem, więc w razie problemów proszę dawać znać, będę poprawiał co trzeba. Póki co rebuildy nie uwzględniają automatycznie tych atutów - jeszcze nie zdecydowałem się na finalną formę ich obsługi skryptowej, stąd ew. utracone atuty po rebuildowaniu będę przywracał póki co ręcznie.

*Jak czas pozwoli, to kiedyś pojawi się kolejna.

Dostępne epickie cechy:

Spoiler

Nie jestem MG, tylko adminofaszystą.

Od wtorku do czwartku każdego tygodnia zajęty i nieobecny (ew. obecny z doskoku na forum) - o ile serwer się nie pali i nie wali, nie pomogę.

PROSZĘ ZGŁASZAĆ BUGI W DZIALE BUGÓW, NIE PRZEZ PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ, CHYBA ŻE W GRĘ WCHODZĄ SZKODLIWE EXPLOITY BĄDŹ BŁĘDY WYMAGAJĄCE BARDZO PILNEGO ZAŁATANIA!

Pierwsze prawo Aeris w ujęciu molekularnym: każdy elektron ma swój spin, każdy gracz Aeris ma swoją spinę.

#2 enemys

enemys

Adminofaszysta

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Aeris - Budowniczy, Aeris - Budowniczy Senior, Konwent Wiedzy Mistycznej
  • 9849 postów
  • 4392048
  • Slithan

Napisano 08 listopad 2016 - 19:59

Nie jest* możliwe nabycie cechy epickiej, jeśli koszt w punktach doświadczenia spowodowałby spadek poziomu postaci. Jest to spowodowane szeregiem problemów, jakie taki manewr powoduje (automatyczna kasacja wielu atutów - także tych, które nabyło się wcześniej niż na aktualnym poziomie). Generalnie najlepiej nawet nie próbować, ale skrypt powinien przed tym chronić.

*Dokładniej to po najbliższym resecie nie będzie.

Od wtorku do czwartku każdego tygodnia zajęty i nieobecny (ew. obecny z doskoku na forum) - o ile serwer się nie pali i nie wali, nie pomogę.

PROSZĘ ZGŁASZAĆ BUGI W DZIALE BUGÓW, NIE PRZEZ PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ, CHYBA ŻE W GRĘ WCHODZĄ SZKODLIWE EXPLOITY BĄDŹ BŁĘDY WYMAGAJĄCE BARDZO PILNEGO ZAŁATANIA!

Pierwsze prawo Aeris w ujęciu molekularnym: każdy elektron ma swój spin, każdy gracz Aeris ma swoją spinę.

#3 Morrie

Morrie

Zasiedziały

• Scenarzysta
  • 16655 postów
  • 657013

Napisano 08 listopad 2016 - 20:14

A co z nimi w przypadku rebuildu?

"Violence is the last resort of the incompetent."
Isaac Asimov

Spoiler

Jeśli nie reaguję na posty w tematach postaci - proszę o przypomnienie się na GG bądź PW. W natłoku zajęć i postów zdarza mi się zapomnieć o niektórych kwestiach.

#4 enemys

enemys

Adminofaszysta

• Aeris - Mistrz Gry
  • 9849 postów
  • 4392048
  • Slithan

Napisano 08 listopad 2016 - 21:01

Póki co rebuildy nie uwzględniają automatycznie tych atutów - jeszcze nie zdecydowałem się na finalną formę ich obsługi skryptowej, stąd ew. utracone atuty po rebuildowaniu będę przywracał póki co ręcznie.

IPB Skin By Virteq