Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Proteza systemu pożytków - inwentaryzacja źródeł dochodu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 xqv

xqv

MasterDM

• neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Mistrz Gry
  • 26664 postów
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 13 styczeń 2017 - 14:37

Jako że Ekipa postanowiła wskrzesić zapomniany parasystem (w sensie: obsługiwany za pomocą tematu na forum, kalkulatora/słupków/liczydeł i DMów) mechanicznego dochodu ze wszelkiego rodzaju fabularnych źródeł, i nawet mamy już opracowaną całą metodologię, prosilibyśmy graczy o odnotowanie w tematach w Sprawach do Ekipy wszystkich fabularnych źródeł dochodu danej postaci.

My będziemy te źródła weryfikować i - jeśli uznamy, że "się liczy" (a nie zawsze tak przecież będzie) - przydzielać stosowny dochód. 

Złoto wydawane będzie co miesiąc, w okolicach pierwszego dnia danego miesiąca (pierwsze rozdanie planujemy na 1 II 2017, chociaż istnieje pewna szansa, że jeśli wyrobimy się z tym szybko, to wydamy nieco wcześniej). Planujemy również wydać "zaległy" dochód za ostatni rok - w ramach rekompensaty za niepotrzebne skasowanie działającego systemu przy okazji rezygnacji z inicjatyw.

Oczywiście, szczegółowych wyliczeń komu i ile oraz tego jak to liczymy ani myślimy ujawniać - i to nie podlega dyskusji czy negocjacjom.

Zgłoszeń należy dokonywać według wzoru:

- Co to za źródło dochodu (na przykład: "Karczma pod Rozwodnionymi Siuśkami")

- Rodzaj dochodu (czy to dochód z rolnictwa albo własnego latyfundium, czy to własna "działalność gospodarcza", czy to pensja za szpiegostwo na rzecz jakiegoś państwa, czy to pensja za bycie urzędasem, czy to wysoka pozycja w jakimś kościele gdzie można liczyć na "cołaski", czy to jeszcze coś innego).

- Przybliżona wartość inwestycji (czyli ile się za daną rzecz zapłaciło, odliczając ceny gruntu, zabezpieczenia magiczne oraz inne wydatki niezwiązane z prowadzoną działalnością; na przykład: wzmiankowana wyżej karczmę postać kupiła za 50 000 sztuk złota, wydała 20 000 na remont i 150 000 na postawienie w ogródku naturalnej wielkości nagiej rzeźby postaci - wpisać należy 70 000 sztuk złota). 

- Który DM prowadził dany wątek

- Datę uzyskania danej inwestycji (w przypadku bardzo starych można napisać, że "dłużej niż rok" - choć byłoby bardzo pomocne, gdyby wskazać mniej-więcej kiedy). 

W przypadku dochodów niezgłoszonych istnieje bardzo duża szansa, że przeoczymy.

Członków Ekipy z dostępem do Komanty MG uprasza się o księgowanie takich rzeczy bezpośrednio w stosownym temacie. 

Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 

#2 xqv

xqv

MasterDM

• neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Mistrz Gry
  • 26664 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 09:38

Po "zaledwie" dwóch miesiącach (dwóch i pół ściślej mówiąc) szczegółowych analiz i wyliczeń, od dzisiaj zaczynamy wydawać pieniądze z (para)systemu pożytków za okres styczeń 2016 - marzec 2017. Zarówno postaciom, jak i gildiom. Te ostatnie uprasza się o wyznaczenie jednej postaci, której przekazać fundusze. 

Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 

#3 Arcy

Arcy

Pomocny DM

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Klan Battleborn, Krąg Druidów, Straż Aeris
  • 3083 postów
  • 40926187
  • Arcyavatar

Napisano 25 maj 2017 - 13:21

Można zgłaszać się po przychody z kwietnia.

Lista postaci, które nie odebrały jeszcze przychodów z pierwszego rozdania:

Spoiler

Oraz gildii:
Spoiler

Ważna informacja: kto nie odbierze należnego mu złota z pierwszego rozdania (okres styczeń 2016 - marzec 2017) nie będzie otrzymywał także złota za kolejne (od maja, za kwiecień jeszcze należy się wszystkim). Tyczy się to również organizacji

Mam na imię Jakub, ale wszyscy nazywają mnie Prezydentem Miłości

#4 Arcy

Arcy

Pomocny DM

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3083 postów
  • 40926187
  • Arcyavatar

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:47

Hajsy za maj czekajo

Można się zgłaszać po przychody z maja. Lista postaci, które jeszcze nie odebrały przychodów z pierwszego rozdania nadal aktualna.

#5 Arcy

Arcy

Pomocny DM

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3083 postów
  • 40926187
  • Arcyavatar

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:45

Kolejne rozdanie - przychody z czerwca. Przypominam, że można się zgłaszać po odbiór do dowolnego DMa

• xqv lubi to

#6 Arcy

Arcy

Pomocny DM

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3083 postów
  • 40926187
  • Arcyavatar

Napisano 19 sierpień 2017 - 11:59

Kolejne rozdanie - przychody z lipca. Odbiór, jak zawsze, u dowolnego DMa.

Dodatkowo informacja.
1. Postacie, które przez więcej jak dwa miesiące nie odbiorą należnego im przychodu, przestają otrzymywać zyski w kolejnych miesiącach (do czasu odbioru, oczywiście).
2. Postacie, które przez więcej jak cztery miesiące nie odbiorą należnego im przychodu, tracą wszystko co zaległe.

Lista postaci, którym we wrześniu przepadnie wszystko:

Spoiler

Lista postaci, którym do odbioru zaległych przestaje się naliczać:
Spoiler

Lista pozostałych postaci, które mają coś do odbioru: (w nawiasie liczba zaległych rozdań)
Spoiler

#7 Arcy

Arcy

Pomocny DM

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3083 postów
  • 40926187
  • Arcyavatar

Napisano 02 wrzesień 2017 - 00:48

Kolejne rozdanie - przychody z sierpnia. Odbiór, jak zawsze, u dowolnego DMa.

#8 Switchu

Switchu

Elder Evil

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Enklawa Thay
  • 3891 postów
  • 1492947
  • Switchu

Napisano 13 październik 2017 - 14:11

Do odbioru są pożytki za wrzesień. Osoby chcące odebrać postaciami złoto z systemu pożytków proszone są o zgłoszenie się do dowolnego MG.

RPG is a lie, there is only grind.

Through grind, I gain levels.

Through levels, I gain power.

Through power, I gain victory.

Through victory, my chains are broken.

The Exp shall free me.

SRD, opis czaru Znajomość Legend

Characters who are 11th level and higher are "legendary", as are the sorts of creatures they contend with, the major magic items they wield, and the places where they perform their key deeds.

Bieda Sulmeda:

Dołączona grafika

Torlund
"I do not act first and think later. I usually think first. And then act anyway."

#9 Arcy

Arcy

Pomocny DM

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3083 postów
  • 40926187
  • Arcyavatar

Napisano 02 grudzień 2017 - 17:35

Do odbioru pożytki za październik i listopad. Przepraszamy za przerwę, ale trzeba było dopracować nieco system.

Gracze

Spoiler

Gildie
Spoiler

IPB Skin By Virteq