Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Town of Salem

gra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Garel

Garel

Forumowicz

• Użytkownik
  • Inne: Konwent Wiedzy Mistycznej
  • PipPip
  • 286 postów
  • 53889618
  • Garel
  • Wersja gry:1.23
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 26 styczeń 2017 - 17:35

Witajcie. Ostatnio zarejestrowałem się w grze Town of Salem. Jest to gra dedukcyjna, gdzie gracze wcielają się w mieszkańców tytułowego miasteczka Salem.

Link do strony, bo to gra na przeglądarkę. https://www.blankmediagames.com/

Gra odbywa się podczas dnia, gdzie wszyscy gracze mogą pisać, oskarżać, czy szeptać z innymi, czyli po naszemu Salemowe Sb. Natomiast po dniu, następuje noc. Gdzie postacie mogą przeprowadzać dywersje, lub zabijać nic niespodziewających czegokolwiek mieszkańców (czy też Mafiozów XD).

W grze mamy trzy różne frakcje. Są to Miastowi (Town), Mafia, oraz Neutralni. Zadaniem gracza jest przetrwanie i pozbycie się członków wrogiej frakcji. Jeśli wszyscy członkowie danej frakcji zginą, wtedy gra się kończy zwycięstwem tych pierwszych. By wygrali Miastowi, muszą oni powiesić wszystkich członków mafii, albo za pomocą specjalnej postaci np. Jailor, odwiedzić w nocy i przeprowadzić egzekucje. Jednak jest to niebezpieczna taktyka, bo miastowi nie wiedzą kto jest kim, jedynie mafia wie, kto jest członkiem mafii.

Istnieje też inna możliwość zwycięstwa. Istnieją postacie o poszczególnych wymaganiach zwycięstwa. Przykładem może być Jester. Rola jaką odgrywa to przekonanie miastowych, że jest winny, i aby ci skazali go na szafot. W tym momencie wygrywa, i może opuścić rozgrywkę. Jednak to nie koniec, jeśli specjalna postać spełni wymagania co do zwycięstwa, to gra toczy się dalej. Najtrudniejszą rolą może wydawać się Serial Killer, by ten mógł wygrać, musi zabić wszystkich. W zamian, jeśli zostanie zaatakowany w nocy, to zawsze zabije on swoją ofiarę. 

Podsumowując gra jest ciekawa, i można ogrywać ją na krótkich posiedzeniach. Więc jeśli ktoś jest chętny, lub jeśli chce poćwiczyć to zapraszam do wspólnej gry. :D

Ps. Udało mi się wygrać SK... XD

Pps. Nick w grze Garelos, bo ktoś mi zajął. :(

http://wklej.org/id/3076844/Moja praca o smokach. :3
Postacie:
Loramin Darkstorm
No i w sumie tyle...

A... Czyli mam coś mądrego napisać?
No dobra, tak więc *kaszle* o to moje złote myśli:

Nie ważne co reprezentuje idea, jeśli nie została poparta siłą i przekonaniem. Nie ma podziału na dobro i zło. Liczy się tylko wtedy, gdy wyjątkowa jednostka, lub grupa, jest w stanie uczynić je żywym...

Czekaj... Co?
Dołączona grafika

#2 Phanta

Phanta

Nekosh

• Aeris - Budowniczy
  • Inne: Desalijski Kościół Myrkula, Konwent Wiedzy Mistycznej, Unia
  • 3161 postów
  • 727174
  • Phanta
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak