Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Przewodnik Wiktora Czerpaka: Ahoj przygodo!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 The_Tox

The_Tox

Budowacz

• Aeris - Mistrz Gry
  • Inne: Aeris - Budowniczy, Konsultanci
  • 251 postów
  • The_Tox
  • Wersja gry:1.23
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:30

Wiktor Czerpak: "Ahoj przygodo! Czyli jakie atrakcje dla poszukiwaczy przygód oferują ziemie istavarskie"

Podczas swoich rozlicznych podróży po ziemiach istavarskich nasłuchałem się wiele podań i legend. Powiadali mi rozmaici ludzie i orki, czy to po karczmach, czy na szlaku o miejscach niesłychany, niebezpiecznych i podobno magicznych. Ja skromny skryba, zebrałem je tutaj aby je oto szerszej gawiedzi przedewstawić.

Najsamwprzód przeto wspomnę o Wierzbowym Moście. A choć mieścinka spokojna i od ostatniego miesiąca, czy dwóch pod błogosławienym wpływem klanu Battleborn, to i tak co chętniejszy młodzik okazję do pomocy i pomachania mieczem tu znajdzie.

Piwnice za Gospodą Samotne Wzgórze

21oy6x4.jpg

Nieustającym problemem są tutej mnożące się w dziesiątki szczury. Obecny zarządca przybytku Hagnar, wynajduje co to nowych młokosów, aby gryzonie kijami prały. Ostatnio jednak, do piwnicy wlazły jakieś większe monstrualnych wymiarów skurczybyki.

Dom Romellow

ebd7bn.jpg

Tym, co przechodzili nad rzeką Eior, albo też szlakiem koło domu Hagg-nalów, zapewne rzuciła się w oczy opuszczona chata. Pono w nocy słychać jakieś szkrobanie i piski, ale jak mówią paladyni, szczury to to nie są, a dźwięki dochodzą z głębin pod chatą. Ostatnio dwóch chłopa tam weszło, ale nikt nie widział, aby jeszcze kiedyś wyszli.

Kurhan Wyklętych

2crm3pz.jpg

Z tym miejscem wiąże się okoliczna legenda o czterech śmiałkach, którzy niegdyś w zamierzkłych czasach przybyli do Istavar. Ich moc była straszliwa i wnet zyskali ogromne wpływy w całym Dolnym Istavar. Pokonanie Przeklętej Czwórki było nie lada wyzwaniem dla dopiero rodzącego się kultu Iverona, ale po długich bojach udało się przeklętników osłabić i zamknąć na najniższym poziomie Kurhanu.

2nk6hyr.jpg

Mówi się według nowej wiary istavarczyków, że owa Czwórka to dawne inkarnacje obecnych bóstw. Na skutek przewrotu jednak, zostali osłabieni i strąceni na ziemię.

Ile w tym prawdy, tego nikt wam nie powie. Prawdą jest jednak to, że od wieków nikt jeszcze nie zszedł na sam dół Kurhanu.

Kurhan natomiast poszukiwacze znaleźć mogą idąc od Wierzbowego Mostu ku Ambergate. Niedaleko domu na wzgórzu. 

Wyjące Jaskinie

2vt9wrp.jpg

Idąc pomiędzy Ambergate a Czerwonym Kanionem, jeśliby odbić nieco w stronę morza, natraficie na wejście do jaskini w kształcie potwornej paszczy. Oto i kolejne miejsce, z którym wiąże się lokalna legenda. Otóż "Pod Zardzewiałą Kotwicą" dosłyszałem opowieść o tragicznym losie załogi pirackiego okrętu "Henrietta Maria", którym dowodził dosyć znany jegomość przedstawiający się wszystkim jako Mżawka.

1qo115.jpg

Kompanija Mżawki niegdyś w owym miejscu miała swoją kryjówkę i bazę wypadową. Nie chcieli się bowiem podporządkować Konsorcjum, któremu podówczas przewodził Oinar. Będąc w konflikcie z Ambergate, doczekali się ostatecznie również i gniewu Hestii Redstone, która to rzuciła na całą załogę klątwę przemieniając wszystkich w upiory.

Historia to może nie starsza niż dekadę, czy dwie - nikt jednak nie potwierdził, że w Wyjących Jaskiniach straszy. Pewne jest jedno - nikt tam nie zachodzi i nawet okoliczne bandziory omijają to miejsce szerokim łukiem.

Zapomniane Tunele

29nfihg.jpg

O tym miejscu niewiele uszu słyszało a opowiedział mi o nim pewien dziad proszalny we Wierzbowym Moście, którego już potem nigdy nie spotkałem. Mówił, że iść trzeba do Starego Lasu, zejść nad staw i za chatą znajdzie się zaryglowane wejście do jaskini. Ponoć nic nadzwyczajnego. Mówi się, że jaskinie zaryglowali Iveronici, gdyż mieszkało tam plemię goblinów. Ciekawe natomiast jest to, co znajduje się głębiej...

2sb1tfa.jpg

Na dole, pono znajduje się plątanina podziemnych korytarzy pełna pułapek, mechanizmów otwierających i nawet magicznej iluzji. Nikt poza tym dziadem proszalnym nie słyszał opowieści a mnie ledwo starczyło odwagi aby podejść ku zaryglowanej jaskini goblinów.

Drogi czytelniku, na końcu wspomnę jesio, iże jest to część pierwsza większego przewodnika dla awanturników. Będę dalej przemierzał te niezwykłe ziemie i opisywał legendy o niesamowitych miejscach wartych uwagi. A Ty, jeśli masz miecz, albo łuk alibo też czarować umiesz, możesz też legendy sprawdzić, czy prawdą są, czy jeno bajaniem pijanej gawiedzi w karczmie. Ukłony moje!

~Wiktor Czerpak.

OOC:

opisane expowiska i lochy są dedykowane graczom low-mid. Zostały testowane przeze mnie a na serwerze przez Evitę, Vegę, Beatrice, Arcy i Aramana (dzięki!). Gdyby jednak pojawiały się bugi, proszę zgłaszajcie w temacie do zgłaszania bugów. Będą one stopniowo naprawiane przy kolejnych uploadach.

IPB Skin By Virteq