Skocz do zawartości


Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!


Zdjęcie

Pożar w Saltporcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 xqv

xqv

    MasterDM

  • neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Mistrz Gry
  • 27891 postów
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 08 październik 2017 - 17:35

W godzinach popołudniowych w Saltporcie wzniecony został pożar - spłonął doszczętnie dom należący do Lukrecji Sebastin i sąsiednie domostwa. Lokalny garnizon Straży Aeris oraz magowie Konwentu Wiedzy Mistycznej (jak się okazało, gildia ma tam filię) z trudem opanowali szalejący żywioł i jakoś ugaszono po trwającej kilka godzin akcji ratunkowej. Straż przeszukuje obecnie rumowisko - sprawę utrudnia fakt, że miasto położone jest, jakby nie patrzeć, na wodzie. Wiadomo, póki co, że znaleziono dwa doszczętnie spalone szkielety - kobiety i skrzydlatego mężczyzny (podobno jeszcze obleczone łuskowatą - i najwyraźniej odporną na płomienie - skórą, choć w naprawdę kiepskim stanie; ewidentnie należącą do Torlunda). Innych ofiar, póki co, nie znaleziono. Na dnie zatoki znaleziono za to posążek Czarnej Dłoni, podobno tylko nieco pęknięty w okolicy ramienia - za to zasadniczo cały, prawdopodobnie należący do Lukrecji. 

 

Czy był to nieszczęśliwy wypadek? Działanie osób trzecich? Kara boska? Któryś z Dwutwarzych? A może wyjątkowo brutalne samobójstwo? Straż odmawia komentarzy osobom postronnym, tak samo magowie Konwentu. Tylko jeden z czarodziejów, niejaki Yvram, bąknął coś podobno, że pożar wywołało najprawdopodobniej jakby smocze zionięcie. Sąsiedzi mówią, że widzieli oboje tego dnia, jak wchodzili do domu - i zachowywali się dziwnie, jakby byli pod wpływem silnego wzburzenia bądź czegoś się bali. 

 

Z jakiegoś niewiadomego powodu, w pobliżu miejsca pożaru znaleziono całkiem sporo śniętych ryb - być może jakieś zanieczyszczenia przedostały się do środka w trakcie pożaru do wód zatoki.


Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

 

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. IPB Skin By Virteq