Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Tajemnice lantanskiego lasu.

d&d dark fantasy forgotten realms smokepowder

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morfina

Morfina

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów
  • Morfina
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 10 kwiecień 2018 - 22:48

Na wstępie przepraszam za anglicyzmy, ale korzystam z anglojęzycznych materiałów i nie zawsze chce Was raczyć swoimi tłumaczeniami.
Do rzeczy:
Planuje sesję dark fantasy o powyższym tytule via roll20/Skype, w systemie a'la D&D, w uniwersum inspirowanym Forgotten Realms. Co może być istotne, to że poproszono mnie o ten system i uniwersum, natomiast ja osobiście przed Aeris nie grałem w D&D, z wyjątkiem kilku cRPG, a FR poznaje dopiero odkad gram na serverze. Uprzedzam więc, że sesja w pewnym sensie będzie próbna, chociaż docelowo planuje cykl przynajmniej 3 sesji, a jeśli gracze będą chętni, to kto wie, czy nie więcej.
Będę potrzebował 3 graczy, a od chętnych zamiast zwykłych zgłoszeń prosilbym o propozycje postaci jakimi chcielibyście zagrac. Na tym etapie wystarczy jedno zdanie zawierające charakter, rasę i kasę postaci. Nie narzucam klas i ras, nie daje zadnych ograniczeń, oprócz zdroworozsadkowych - jeśli ktoś zechce grać drowem, poszukiwanym morderca, nekromanta, albo handlarzem Płynnego bolu itd to może się wiązać z uciążliwymi konsekwencjami. Ponizej wypisuje jednak rasy i klasy, które będą z różnych powodów mile widziane i jeśli ktoś będzie się odnajdywał w odgrywaniu ich, to może liczyć na drobne niespodzianki od MG; ) Ale jak mówiłem, jeśli komuś będzie zależało, to może nawet specjalnie doczytam o jakiejś rasie, żeby lepiej wkręcić ją w fabułę (np. dodając jakąś organizacje rasistów w białych kapturach, którzy będą znali najbardziej wyrafinowane i skuteczne metody zadawania jej cierpienia ; P). Sesja bedzie, na tyle na ile umożliwia to FR, w klimacie dark fantasy, także spróbujcie charaktery postaci zrobić bardziej w stylu mrocznej beznadziei a`la WFRP. Kiedy odezwie się kilka osób, to wybiorę graczy i zajmiemy się przygotowaniem kart postaci.

Rasy: Ludzie, krasnoludy, niziolki;
Klasy: kaplan (Helma, Tyra, Torma, Czerwonej Rycerki), szermierz (duelist), łajdak (swashbuckler);

Użytkownik Morfina edytował ten post 11 kwiecień 2018 - 15:16

#2 Morfina

Morfina

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów
  • Morfina

Napisano 12 kwiecień 2018 - 00:30

Chciałbym prosić moderację o usunięcie z wątku postów niezwiązanych z tematem. Chciałbym zostawić tu miejsce na karty postaci i sprawy dotyczące sesji. Dzięki. 

Ps. Wlasciwie wszystko w górę aż do pierwszego posta może zniknąć. Dziękuje oczywiście wszystkim za rady i komentarze. 

Użytkownik Morfina edytował ten post 13 kwiecień 2018 - 01:47

• Laref lubi to

#3 Laref

Laref

Narrator

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3770 postów
  • 55581793
  • Feral

Napisano 12 kwiecień 2018 - 10:11

No to ja sie zgłaszam, zależnie od teamu jaki by był myślałem nad:

Kapłan Ilmatera albo Tyra ND Człowiek albo diabelstwo

Niziołkiem łowcą z Luiren PD-PN

Kapłan Helma PZ Człowiek

Łotrzyk CN Niziołek albo krasnolud, raczej złodziej i krętacz w przypadku niziołka, w przypadku krasnoluda raczej paser, spec od pułapek i tak dalej

• Morfina lubi to

There is no grind, there is roleplay.
There is no hyprocrisy, there is truth
There is no favor, there is justice.
There is no flame, there is conversation
There is no perm, there is the glorious death.

MavisDacov: Najlepsza masówka to była pod Stalingradem w 1942 roku.

Informacje oraz prośby co do mojego DMowania

#4 Morfina

Morfina

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów
  • Morfina

Napisano 20 kwiecień 2018 - 13:52

Przypominam się z prośbą o oczyszczenie tematu.

Do graczy:

1.

Jedna z osób nakreśliła mi już pomysł na postać i w związku z tym chciałbym wszystkim przekazać info: Możecie zrobić w miarę "normalne" postaci, w sensie różne smaczki i rozbudowana historia postaci, są mile widziane, ale jak coś, to potem każdy z was dostanie "cechy szczególne", wady/ zalety fabularne. Pomijamy rzuty na atuty, bo zgodziłem się z Larefem, że to niepotrzebna nadgorliwość, ale rzucicie sobie na takie cechy, które będziecie musieli odgrywać, a które ja postaram się zaanimować i wpleść do fabuły na bieżąco. 

2.

Prosiłbym o zorganizowanie sobie obrazków dla postaci, żeby na takie rzeczy nie tracić już czasu jak się spotkamy.

Użytkownik Morfina edytował ten post 23 kwiecień 2018 - 12:16

#5 Morfina

Morfina

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów
  • Morfina

Napisano 04 maj 2018 - 10:23

Dajcie znać dla mojej wygody tutaj kiedy wam pasuje termin sesji. Jak chcecie możecie pisac /hide/. Z mojej strony informuję, że rozszerzyłem jeden wątek poboczny tak, że będzie się nadawał na sporego sidequesta i właściwie osobną sesje. Moim zdaniem dobrze by było go rozegrać zanim wrócimy do głównego wątku. Zastanówcie się, czy wam pasuje w ten sposób, czy wolicie już zobaczyć stolicę Lantanu?

Mam dobrą wiadomość dla tych którym szczególnie spodobała się ostatnia sesja - mam już pomysł na kolejny wątek, który właściwie mógłby się rozwinąć w zupełnie nową kampanię.

Będziemy też mieli nową graczkę, bo koleżanka, która ostatnio nie mogła, zmobilizuje się na następną sesję. Z jakiegoś powodu wszystkie dziewczyny sceptycznie podchodzą do sesji online : o każda twierdzi ze ona to wolałaby widzieć z kim gra... I zastanawiam się co jest nie tak z moimi koleżankami, nie widziały erpegowca czy co...

Użytkownik Morfina edytował ten post 04 maj 2018 - 10:32

• Laref lubi to

#6 Laref

Laref

Narrator

• Aeris - Mistrz Gry
  • 3770 postów
  • 55581793
  • Feral

Napisano 04 maj 2018 - 20:13

Myślę że tak 11-12 maja było by ok

There is no grind, there is roleplay.
There is no hyprocrisy, there is truth
There is no favor, there is justice.
There is no flame, there is conversation
There is no perm, there is the glorious death.

MavisDacov: Najlepsza masówka to była pod Stalingradem w 1942 roku.

Informacje oraz prośby co do mojego DMowania

Dodaj odpowiedź

IPB Skin By Virteq