Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

Królestwo Wilgoci

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dr. Brum

Dr. Brum

God won't let you take me

• Użytkownik
  • PipPip
  • 612 postów
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 24 maj 2018 - 10:36

Dekadę temu na zachód od archipelagu Moonshae z morza wyłoniła się wyspa. Nikt nie znał przyczyn tego nagłego pojawienia się lądu chociaż wielu gdybało i wciąż gdyba.

Wyspa była pełna podwodnych ruin - od zniszczonych pod wpływem wypchnięcia wyspy na powierzchnie hal po niewielkie domy z materiałów które co prawda pod wodą spisują się świetnie jako budulec na powierzchni jednak szybko przegrywają walkę z czasem.

Dostatek ruin, żyznej ziemi i surowców szybko ściągnął na wyspę awanturników oraz kolonistów z Moonshae. Populacja odbiła się od dna szybciej niż wyspa ? po 10 latach na wyspie żyje już kilka tysięcy dusz. Główne ośrodki populacji to port Torag, główna przystań na wschodzie wyspy, osada górnicza Kern, osada po zachodniej stronie wyspy zwana jako Dek'Mos co w dialekcie wyspiarzy tłumaczy się jako Miejsce Raka - zwana tak z względu na kolumnę zwieńczoną posągiem raka która wydaje się przyciągać w pobliże wioski różnego rodzaju morskie stawonogi których skorupy szybko okazały się być bardzo drogocenne.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Pogoda wkoło wyspy w ostatnich dekadniach nie sprzyja morskim wojażom. Kilka statków już nie dotarło do portu, a i lista zaginionych ludzi staje się coraz dłuższa. Szalony pijak w porcie Torag zwiastuje koniec świata krzycząc że tylko dwie grupy zbawców mogą odwrócić los...

Cześć Doktor Samo Zło z tej strony.

Chciałem przeprowadzić krótką kampanię o następujących parametrach:

Kanał komunikacji: Czat tekstowy discorda z wsparciem KostkoBota. Spytacie czemu nie czat głosowy? Ogólnie czat tekstowy wymaga mniej uwagi i umawiania się. Grając tekstowo jedną sesję można grać drugą głosowo, pracować, grać w grę (Tomb Rider, NWN 2), masturbować się.

Setting: Faerun z elementami pewnego mało znanego settingu żeby urozmaicić to co w oryginalnym D&D pod względem fabularnym było nudne jak szukanie jagód na srakę.

Klimat: "Space Opera" spotyka Cthulhu spotyka memiczność spotyka Skyrim spotyka survival horror. Zmiany nastroju częste.

Konwencja: Wiosenna Gawęda - całkowita odwrotność Jesiennej Gawędy

Mechanika: Wszyscy jesteśmy umysłami ścisłymi tutaj więc najlepsza jest mechanika którą już znamy. Proponuje vanilla NWN 2 z następującymi zmianami:

- Skille: jak w NWN 2 z tym że wiedza podzielona na ogólną, naturę, tajemną, religię dodatkowo atletyka i jeździectwo (jedno i drugie klasowe dla wszystkich), przewrót oznacza w naszym wypadku akrobatykę.

- Magia: Postać czarodzieja przy tworzeniu wybiera znanych 6 zaklęć na level postaci. Lista znanych zaklęć razem z zgłoszeniem - najlepiej angielskie nazwy. Wybierać można z całego D&D, ale zastrzegam sobie prawo veta.

Historię i rysy: Max 6 zdań historia + 1 zdanie o tym jak postać znalazł się na wyspie. Rys 3 zdania. Mile widziane postacie kolonistów.

Buildy i miejsce postaci w świecie: Zaczynamy postaciami na 6 levelu których miejsce w świecie to "lokalny kozak" - mile widziani szeryfowie, bojowi kupcy, wioskowi magowie. Buildy do 6 poziomu zrobione o ile to możliwe w NWN 2 builderze (znów ? wszyscy chyba to znają i przy okazji wprowadza to jako taki balans i ograniczenia udziwnień). Jestem też otwarty na klasy i rzeczy spoza NWNa przy wcześniejszym zawiadomieniu.

Ekwipunek: Pogadamy po zgłoszeniu - zasadniczo żeby nie było burdelu nie będziemy się w itemki zbytnio zagłębiać

Zgłoszenia i pytania proszę w tym temacie albo na priv jeśli ktoś jest wstydliwy.

Rzecz jest dla 3-6 graczy, jedno miejsce jest już zaklepane. Przydałaby się jedna postać z zaklęciem oddychania pod wodą, ale to nie 100% konieczne.

Użytkownik Dr. Brum edytował ten post 24 maj 2018 - 12:36

"The crowd had gathered there to watch him fall, to watch their hopes destroyed,
They watched them beat him, they watched them break him, they watched his last defense deployed,
There was not a man among them who would let himself be heard, but from the crowd, from their collective fear arose these broken words:
'We are the dead!'"

#2 Niezapominajka

Niezapominajka

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 440 postów
  • 51800731
  • -Niezapominajkaa-

Napisano 24 maj 2018 - 17:47

Pisała bym się, co do samej postaci kwestia teamu w sumie.
" Nie pytaj o nic, a ujawnię Ci całą prawdę i wszystkie moje oblicza"

#3 Morfina

Morfina

Początkujący

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów
  • Morfina

Napisano 24 maj 2018 - 23:49

Chętnie spróbuje. Ale nie jestem umysłem ścisłym.

Użytkownik Morfina edytował ten post 24 maj 2018 - 23:53

#4 Skabin

Skabin

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 178 postów
  • 5026914
  • Skabin

Napisano 25 maj 2018 - 22:02