Skocz do zawartości


Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!


Zdjęcie

Nowe prawa Aeris


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 xqv

xqv

    MasterDM

  • neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Mistrz Gry
  • 28252 postów
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 08 lipiec 2018 - 15:13

W końcu, po przeszło roku prac, specjalna rada kodyfikacyjna pod przewodnictwem Aralandry Silentwish przedstawiła Arcyksiężnej projekt nowych praw Aeris, który władczyni była łaskawa przyjąć. Najprawdopodobniej tak długi okres pracy rady wiązał się nie tylko ze stopniem skomplikowania materii, rozmiarem regulacji oraz wyraźnymi życzeniami Larissy Irsynian, by nowe prawa były (złośliwi dodają tutaj słowo "w końcu") sprawiedliwe oraz na tyle łagodne, na ile to możliwe (z czym wiąże się na przykład likwidacja szczególnie okrutnych i hańbiących kar oraz praktycznie wszystkich zapisów o obligatoryjnej karze śmierci). Mówi się także, że wpakowanie do jednej komisji Hetmana, Kanclerza i Seneszal Aeris to było proszenie się o kłopoty. 

 

Biegli juryści zauważają, że choć nowe prawa są dość podobne do jeszcze poprzedniego zbioru praw (tego sprzed, powszechnie uważanej za nieudaną ninsunowej, reformy), to zawierają dość dużo bardzo istotnych zmian. Wydaje się przy tym, że Wikariusze wciąż dążą dostosowania samych praw do zmian, jakie nastąpiły na Aeris od czasu wyniesienia Desalii, ale też do kolejnego zmniejszenia partykularyzmów na terytorium państwa. Ponownie spore uprawnienia zyskał Konwent Wiedzy Mistycznej, znowu (od dłuższego czasu skądinąd) oficjalna gildia magiczna Wikariuszy. Szczególnie istotną zmianą ma być zlikwidowanie uznaniowości jeśli chodzi o wymiar kary grzywny - wiadomość ta z pewnością ucieszy wielu awanturników z Aeris (zdaniem biegłych jurystów: do czasu aż doczytają przepisy o recydywie). 

 

W każdym razie, treść nowego zbioru Praw Aeris jest ogłaszana przez wikariańskich heroldów, została również wystawiona do wglądu w ratuszach głównych miast bądź siedzibach zarządców mniejszych miejscowości. 


Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

 

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. IPB Skin By Virteq