Skocz do zawartości


Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!


Zdjęcie

Tarczowy Wiec w Isilme


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 xqv

xqv

  MasterDM

 • neverwinter2.gram.pl
 • Inne: Aeris - Mistrz Gry
 • 28480 postów
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 03 sierpień 2018 - 14:02

Od dłuższego czasu jeszcze przed Śródleciem szykowane są obchody Tarczowego Wiecu - tym razem dość nietypowo, bo w położonym na wschodzie Aeris miasteczku Isilme, należącym do Sinzyne Ousstlar. Podobno już większym od Saltportu, choć co o tego pewność najpewniej mają Wikariusze i wyżsi urzędnicy państwowi. W każdym razie, przygotowano nie tylko atrakcje dla zaproszonych dygnitarzy (podobno zjawić ma się amnijski gubernator prowincji Cimarine) i szlachty, ale również widowisko dla reszty zgromadzonych. Odbyć się ma kilka turniejów, w tym najbardziej prestiżowy - turniej rycerski na kopie (oczywiście, magowie twierdzą, że największy prestiż daje wygrana w pojedynkach magów, ale kto by ich tam słuchał?). Podobno szykuje się też duża parada wojskowa - zarówno w Aulos, jak i w tym samym czasie w Isilme. Mówi się także, że przygotowano nieomal kopię podstawowej infrastruktury postawionej na terenach turniejowych stolicy (choć oczywiście mniej trwałą i zauważalnie mniej okazałą). 


Najczęściej gg mam WYŁĄCZONE, odpalam tylko w sprawach nagłych - sugerowana forma kontaktu: PW na forum.

 

GRACZU! Privy NIE są dobrą metodą komunikacji z Ekipą. Swoje deklaracje, pytania i inne sprawy zawierzaj w dziale Spraw do Ekipy - ułatwisz tym samym nam robotę i zmniejszasz szanse, że twoje sprawy gdzieś umkną albo zostaną zapomniane. 


#2 Dzamber

Dzamber

  Wielki Matematyk Czajników

 • Aeris - Mistrz Gry
 • Inne: Aeris - Budowniczy, Klan Battleborn, Kondotierzy, Konwent Wiedzy Mistycznej, Krąg Druidów
 • 1572 postów
 • Dzamber
 • Maska Zdrajcy:Tak
 • Gniew Zehira:Tak

Napisano 05 sierpień 2018 - 20:18

Tarczowy Wiec rozpoczął się z wielkim przytupem. Do Islime wkroczyła parada aerisjanskich wojsk złożona z wszystkich kohort Legionu, Straży Aeris, Konwentu Wiedzy Mistycznej, oraz prywatnych słonio-balist Hetmana Dragana.

Uroczystosci rozpoczeły się od nadań. Wiele znanych osobistości zostało wyniesionych do stanu szlacheckiego w tym już Saer Rannil, Saer Zoenerii, czy Saer Kier. Wspomnieć trzeba jednak koniecznie o kapeli Barona Marvisa Greyrope która zachwyciła wszystkich swoim koncertem tuż przed samymi rozdaniami. W szczególności zaś zapierający dech w piersiach występ Marvisa w duecie z Zoeneri. Powiada się, że występ zachwycił zarówno publiczność, jak i zagranicznych gości.

 

Następnie odbył się turniej rycerski, z którego wyszedł zwycięsko zwycięzca z lat poprzednich to jest tan Aeris, Evander Nestim, wielki mistrz Zakonu Światła Pana. Drugie miejsce zajął nowo mianowany Tan Tarun Rektrass znany z swojego występu na Sródleciu w ramach drużyny Męskich Mężczyzn. Trzecie miejsce zajął Logan Hazkal Nadrobaur, pierwszy czempion Istavaru oraz kościoła Bane'a, skądinąd kolega Tana Taruna z drużyny. Czwarte zajął Mard Patson, niektórzy mogą powiedzieć, że nie jest to miejsce zbyt chwalebne, jednak zawodnik ten pokonał samą Arcyksiężną Aeris po 11 rundach walki. Ta z kolei startowała w turnieju jako "Tajemniczy Rycerz", z zakrytą twarzą. Warto wspomnieć, że z turniejem dość szybko pożegnała się część faworytów - finalistka wielkiego turnieju w Saltportcie, Valanya Silvershade, oraz jego niespodzianka Dantes Ascara, odpali w pierwszej rundzie. Doegańska księżniczka, Vasseira Ytharim, w drugiej. Co ciekawe, porucznik Talvern ze Straży Aeris w końcu coś wygrał. Jednak gdy miał zmierzyć się ze swoim komendantem, poddał walkę.  

 

Turniej magiczny cieszył się wybitnym zainteresowaniem. Zwycięzcą pierwszej grupy był niejaki niziołek Tanni. W drugiej grupie zatriumfował niejaki Altharias, przez niektórych kibiców białych nazywany "niebieskim", a przez uczniów kolegium nazywany "bimbrownikiem". Trzecią grupę zdominował niejaki Sharkan pokonując w stylowy sposób niejakiego Nemtal Zortnar. Czwarta, jednak paradoksalnie najsilniejsza grupa, była okropnie wyrównana, jednak po pojedynku 1 na 1 na 1 grupę ostatecznie zdominował znany w niektórych środowiskach Jusuf al Zarin ibn Azzazi który po serii wyrównanych pojedynków z Saerem Rannilem i Baronem Marvisem ostatecznie wygrał całą grupę.

 

Ostatnim turniejem na Tarczowym Wiecu był turniej strzelecki wygrany przez Josephine. Drugie miejsce zajęła Kel'lara Ousstlar. Trzecie Logan z Męskich Mężczyzn.

Pierwsza dwójka zdecydowanie zdominowała wszystkich pozostalych uczestników idąc łeb w łeb aż do samego końca. Logan był tuż za nimi.

 

Dodatkową atrakcją na Tarczowym Wiecu były licytacje, gdzie chętni mogli licytować się o przedmioty magiczne, przedmioty magiczne użytku domowego, a nawet małego gryfa i buty teleportacji.


Użytkownik xqv edytował ten post 05 sierpień 2018 - 20:46
Parę drobnych poprawek

 • Laref lubi to
"Co przeciętny użytkownik forum chciałby mi przekazać gdy czyta moje posty: http://i.imgur.com/QZt4zVl.png "
"Moje buildy:
Spoiler
"
"Zmiany zmieniają człowieka" ~~ Paulo Coelho


IPB Skin By Virteq