Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Zapomniałeś loginu lub hasła napisz email do admistratora forum, nie zakładaj kolejnych kont!

Zdjęcie

OPS na wesoło

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
458 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morrie

Morrie

Zasiedziały

• Scenarzysta
  • 16746 postów
  • 657013
  • Wersja gry:1.23
  • Maska Zdrajcy:Tak
  • Gniew Zehira:Tak

Napisano 07 styczeń 2008 - 13:34

Nie chcąc off-topować w temacie Zu-Bena, pozwalam sobie założyć nowy temat dotyczący tych bardziej wyjątkowych postaci z OPS, wyróżniających się nieco na tle innych ;) /nieco nieskromnie pozwolę sobie dorzucić do nich dwie swoje postaci ;)/.

Zatem w moich pomysłach na scenki pojawią się:

Pharius - ludzki czarodziej o nieograniczonej nieomal wiedzy

Archetypiczny Gnom - jeden z wielu podobnych krążących po Silwood /ciężko wybrać któregoś/

Elline - ludzka blond piękność i hedonistka

Irenez - czarodziejka z Turmish nie cierpiąca głupców i głupoty

Leirelle - Księżycowa elfka, nieśmiała i skromna obrończyni drowów

Ruianna - pólelkfa, bliska przyjaciółka Elline

Sothar - nieomal mroczny czarownik z Thay

Cień - diabelstwo, kupiec i uwodziciel

Scena 1 (autentyczna z wczoraj, nieco podkoloryzowana):

Irenez, Leirelle, Ruianna i Elline plotkują na moście. Pharius szepcze coś do gnoma. Gnom podchodzi do kobiet:

Gnom: Phariusek powiedział, by opowiedzieć wam o smoczym gnomie!

Irenez, Rui, Elline zabójcze spojrzenie na Phariusa, który udaje, że zainteresowało go niebo.

Leirelle, z ciepłym usmiechem: Opowiedz nam proszę. /zabójcze spojrzenia na Leirelle/

Gnom snuje opowieść, snuje, snuje, snuje, pozostałe kobiety poza Leirelle nieomal zasypiają.

Gnom: I tak to było *przytulajac sie do Leirelle*

*Pharius przygląda się ze złośliwym uśmieszkiem*

Leirelle: Piękna opowieść. Może opowiedz Phariusowi jeszcze kilka, a coś nam poleci?

Gnom, rozpromieniony: Oczywiście, że opowiem coś jeszcze Phariuskowi!

Pharius, nagle idąc szybkim krokiem gdzieś daleko: Hmm... tyle jeszcze do przeczytania...

Scena 2 (zmyślona, ale wcale nie nieprawdopodobna):

Irenez z przyjaciółkami rozmawiają, podchodzi gnom;

Gnom: Przytulasek? Irenez szepcze zaklęcie, gnom zmienia się w kamień.

Elli, Leirelle i Ruianna rzucają na Irenez zaskoczone spojrzenia na Irenez, ta wzrusza ramionami.

Irenez: No co? Postawimy jako ozdobę w ogródku.

Scena 3

Sothar i Pharius stoją obok beczek, rozmawiając z Cieniem, nieopodal spory tłumek postaci tła. W pewnym momencie Sothar rzuca:

Sothar: No i Pharius wie wszystko. Nawet, jak ma na nazwisko Ao, prawda Phariusie?

Cień, lekko drwiąco: Jak ma na nazwisko Ao, Phariusie? Na rynku zapada wyczekująca cisza.

Pharius: Bździuch

Konsternacja...

Cień, po dłuższej chwili: Ładna dzisiaj pogoda nieprawdaż?

"Violence is the last resort of the incompetent."
Isaac Asimov

Spoiler

Jeśli nie reaguję na posty w tematach postaci - proszę o przypomnienie się na GG bądź PW. W natłoku zajęć i postów zdarza mi się zapomnieć o niektórych kwestiach.

#2 Morrie

Morrie

Zasiedziały

• Scenarzysta
  • 16746 postów
  • 657013

Napisano 07 styczeń 2008 - 16:59

Owszem, trzecia wymyślona - ale oparta na powszechnej plotce ;) Kolejne dwa pomysły ;)

Dramatis Personae: Cień, Sothar, (niemal) archetypowy drow, wściekły tłum:

Scena 4 /półautentyk/:

Cień stoi na mostku w Silwood, obok niego, na mostku pojawia się (niemal) archetypowy drow.

Drow, głośno: By się tu dostać zabiłem dziesiątki czarodziejów i kapłanek. Pokonywałem najlepszych wojowników Podmroku...

Wokoło gęstnieje tłum, zbierający się wokół drowa...

Drow, ciągnie tyradę: Teraz, przybyłem tutaj, jako zwiadowca potężnej armii drowów i... *słychać plusk i bulgot, w miarę jak drow, szaleńczo się miotając spływa strumieniem ku morzu, gdzie tonie..*

Cień, cicho: Dziwne. Dokonał tylu wspaniałych czynów... a nie nauczył się pływać.

Scena 5 /półautentyk/

Sothar stoi obok beczek na ryneczku w Silwood.

Sothar: Nuuuda...

Sothar: Ale nuuda...

*gdzieś nieopodal słychać pstryknięcie palców, po czym jedna z beczek wybucha pokrywajac Sothara i okolice nadgniłą kapustą...*

Sothar: ....

Sothar: Nic nie mówiłem...

Isaac Asimov

Spoiler

Jeśli nie reaguję na posty w tematach postaci - proszę o przypomnienie się na GG bądź PW. W natłoku zajęć i postów zdarza mi się zapomnieć o niektórych kwestiach.

#3 Shinn

Shinn

Zasiedziały

• neverwinter2.gram.pl
  • 9047 postów

Napisano 07 styczeń 2008 - 17:33

Postacie które pierwsze przychodzą mi na myśl: (Moje osobiste, często sarkastyczne spojrzenie :wink: ) Yanirr - Mały, w swoim mniemaniu uciemiężony gnom, który uciemiężony naprawdę stał się w momencie, gdy jego przemytnicze działania wyszły na jaw i zapłacił wielotysięczny haracz Ao raczy wiedzieć komu :wink: Cień - Wszystkim znany znamienity kupiec i zawadiaka, który nigdy nie ucieka przed niebezpieczeństwem! Przenigdy! Absolutnie nigdy! No chyba, że się da, wtedy przecież nie można mu mieć tego za złe... :razz: Thallia - Najbardziej pyskata, roztrzepana i wszędobylska elfka jaką przywiało na wyspę. Może się też poszczycić wyczynem niezwykłym - rzadko bowiem to ktoś napastuje gnoma, do tego samego Biago! (Szarego... Tym gorzej, nie ma poczucia humoru :wink: ) Alaverl - Ksenofobiczny elfi kapłan kroczący powoli ku ciemnej stronie mocy... Po karczmach i zajazdach już rozchodzą się plotki jakoby inicjałami jego dawno zaginionego ojca było DV. Pharius - Wyglądał jak Sothar. Ma tą samą siedzibę co Sothar. Przesiaduje w tym samym miejscu co Sothar. Jest encyklopedią, która wie, że istnieją frytki, ale nie umie ich nazwać. Sothar - Wyglądał jak Pharius. Ma tą samą siedzibę co Pharius. Przesiaduje w tym samym miejscu co Pharius. Pewnie nie wie co to frytki, ale umiałby to usmażyć i dobrać sosik. Biago - Trudno opisać tego małego... Trudno opisać tego gnoma słowami. Wniósł wkład w zasób powiedzonek Aeris oraz, jak każdy szanujący się, niskiego wzrostu mąciwoda, ma bliźniaka! Przychodzi mi do głowy więcej postaci, ale z braku sprecyzowanych myśli na ich temat - tyle. No i mój osobisty: Nerl :razz: - paladyn-alkoholik, któremu bardzo niewiele brakuje do zmiany charakteru, tudzież ścieżki życiowej... Niewiele, czyli mojej obecności jako gracza...

#4 Morrie

Morrie

Zasiedziały

• Scenarzysta
  • 16746 postów
  • 657013

Napisano 08 styczeń 2008 - 14:38

Kolejna scenka:

Dramatis Personae:

Cień - kupiec, gnomożerca

Yanirr - gnomi kupiec, psychoterapeuta

Yanirr podchodzi do Cienia.

Cień, z niechęcią: Nie cierpię gnomów.

Yanirr, ze szczerym usmiechem: Chcesz o tym porozmawiać?

Cień - konsternacia...

Isaac Asimov

Spoiler

#5 Zielu

Zielu

Zasiedziały

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5559 postów

Napisano 08 styczeń 2008 - 16:59

To ja mam scenę autentyk z wczoraj: Cień: Sothar przydałoby się byś opracował pewne zaklęcie. Sothar: Jakie ? Odesłanie Gnoma ? Cień: Tia... Sothar: Wszyscy magowie na wyspie nad tym pracują.

"Lubimy narzekać na władzę, ale jeżeli zagłosujemy bezmyślnie bądź bezmyślnie zrezygnujemy z głosowania, to będziemy mogli narzekać już tylko na siebie."

#6 Morrie

Morrie

Zasiedziały

• Scenarzysta
  • 16746 postów
  • 657013

Napisano 08 styczeń 2008 - 17:04

Z dziennika Sinzyne:

"Zaklęcie przywołanie gnoma zadziałało doskonale. W ciągu kilku dni przywołałam kilka tych złosliwych stworzeń. Zapamiętać. Nigdy nie tworzyć zaklęcia przywołującego, nie umiejąc przywołanego stworzenia odesłać".

Isaac Asimov

Spoiler

#7 Zielu

Zielu

Zasiedziały

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5559 postów

Napisano 08 styczeń 2008 - 17:14

Ostatnio tekst nowej postaci Nefertiti mnie rozwalił. Cień: *rzuca kąśliwe przekleństwa w Alzhedo na temat gnomów* Ceidil: Oj tak przy damie ?! A czemu wy nie lubicie gnomów. Przecież są takie pocieszne. Cień: ....................

"Lubimy narzekać na władzę, ale jeżeli zagłosujemy bezmyślnie bądź bezmyślnie zrezygnujemy z głosowania, to będziemy mogli narzekać już tylko na siebie."

#8 Khalum

Khalum

Adminsan

• neverwinter2.gram.pl
  • Inne: Aeris - Mistrz Gry
  • 10660 postów
  • 8017622
  • Erbeon

Napisano 08 styczeń 2008 - 20:03

Hehe... Dobre tekściki, wczoraj fajna sytuacja była... Tylko jak zwykle popsuta przez straż :cry: Wystapili: Cień - Taki sobie szary kupiec co jako jedyny nazywa Rynne zamtuzem... Ringo - Pocieszny gnom, który jako jedyny zachowuje klase... Khalum - Raczej znany krasnolud na Aeris, ostatnio pracujący na przydomek "Przyjaciel Gnomów" lub "Obrońca Gnomów" Viil - Największy dres na wyspie(niestety bez zbroi a'la dres Adidasa :razz: ) Ringo: Czas rzucić rozproszenie głupoty na łysego Khalum: No ba! *Ringo rzuca rozproszenie magii na Viil'a, lecz tóż obok Viila stoi Cień. Cień wyciąga swój rapier z obrażeniami od mrozu i podchodzi do Ringa* Cień: Przesadzasz gnomie... *Ringo wyciąga na to pochodnię* Ringo: Ha! Czas na szermierkę! *Khalum na boku do Viila* Khalum: Masz piwo i suszony ser? Inna scenka: *Ringo z pochodnią w łapce* R: Czas oświecić umysł tego pana*podchodzi do Viila* *Viil mierzy wzrokiem gnoma, po czym łamie mu pochodnię* *Ringo biegnie do Nathera* Natherze! Viil złamał mi pochodnie! Nather: Więc Ringo otrzymujesz grzywnę za prowokowanie... Mógłbym pare o wiele śmieszniejszych od tych przeciętniaczków dać ale byłyby niezbyt odpowiednie na forum :razz:

#9 Thing

Thing

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 368 postów

Napisano 08 styczeń 2008 - 20:39

To było "Rozproszenie Idiotyzmu! Ahh, cholera! Zbyt wielki kretynizm jak na me skromne siły" czy jakoś... :P
You've nowhere to hide, nowhere to run,
your village will burn like the heart of the sun!
With infinant glee, its going to be me that slaughters the world!'

[DM] Heksagon - Martwi bogowie są ...martwi.

#10 Deithwen

Deithwen

Zasiedziały

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6235 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 10:39

dokładnie niepamiętam scenki ale hmmm było mniej więcej tak: Na mostku w Silwood stał oprócz Saevala chyba Althran plus pare innych osób , przyszedł bodajże Alaverl i mówi że przyda się pomoc Saevala w wydobyciu materiału z kopalni na budowe świątyni, i żebym tam poszedł wesprzeć krasnoludzkiego czarodzieja. *na słowo krasnoludzki czarodziej na ustach wszystkich wykwitł szeroki wiele znaczący uśmiech* druga sytuacja z wczoraj Karczma w Silwood. Wszyscy stoją wokół pewnego gnoma który nie mógł przestać tańczyć. Gnomi kleryk sporządził miksturę z rzepy celem "uspokojenia" swego pobratymca. Jednakże mikstura nie zadziałała, wtedy ktoś rzuca pomysł dodać więcej rzepy, Cyrus się zastanawia skąd ją wziąść wtedy Saeval spokojnie oznajmia że Konwent dysponuje rzepą w ogródku (zasługa Biago) na to Eldar (mam nadzieje że nie pomyliłem imienia) krzyczy co to za Konwent ? Konwent Rolniczy? Wtedy Saeval nieco poirytowanym głosem oznajmia: To nie moja wina że niektórzy członkowie przejawiając niezdrową fascynacje tą rośliną

Załączone pliki

www.gd-doradztwo.pl
Profesjonalne doradztwo prawne.

Do 5 listopada nieobecny na serwerze.

#11 Scorptile

Scorptile

Zasiedziały

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7358 postów

Napisano 14 styczeń 2008 - 07:08

Bo dmuchać to trzeba umieć... :P
No dobra, teraz będzie trochę o elfim takcie, czyli golenie nóg:

Dołączona grafika

Następnie trochę dłużej. Yanirr, czyli psychoterapeuta od problemów sercowych i poszukiwacz legendarnych korzeni wszelkiej wiedzy (?) w jednej osobie:

Dołączona grafika
Dołączona grafika

I na zakończenie, marzenie elfa, czyli "Chciałbym mieć brodę...":

Dołączona grafika

#12 Morrie

Morrie

Zasiedziały

• Scenarzysta
  • 16746 postów
  • 657013

Napisano 16 styczeń 2008 - 17:49

Autentyk z dzisiaj|:

Przyjezdny - Dared Amblestag

Bywalec - Mehmen Pashar

Drowka - Sinzyne Ousstlar

Scena:

Przyjezdny: Czy na tej wyspie jest coś gorszego, od tego? *wymownie wskazuje deszcz*

Bywalec: No, jeśli nie liczyć smoków, licza, wampirów, robactwa, bandytów i oczywiście gnomów, to nie.

Drowka, mruczy pod nosem: Ani słowa o drowach. A tak się staram.

Isaac Asimov

Spoiler

#13 blajx

blajx

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 17 styczeń 2008 - 17:36

Chlip, a o Brunie nikt nie wspomniał ;) A swego czasu całkiem znanym przyjacielem Biago był :P aż się łezka w oku kręci kiedy zrobiliśmy pielgrzymkę wraz z Dahrem, Nathanielem i bodaj jeszcze jakimś kapłanem by sie pomodlić :P nie pamiętam tego dokładnie, bo kłóciłem się potem z kapłanem dluższy czas, ale pierwszy dialog to coś w tym stylu: [Kapłan] - O wielka Chaunteio, przybyliśmy tutaj by złożyć Ci hołd! [Bruno] - A ja przyszedłem by wreszcie porządnie się nażreć... *rzuca sie na jedzenie złożone w ofiarze*
Nie wystarczy momencik, czy odrobina dobrych chęci,
Chcieć to móc, więc mogę, bo to mnie nęci.

#14 Ali

Ali

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 20 styczeń 2008 - 02:04

Moze nie historyjka, ale screen przedstawiajacy cala prawde o jednym z DMow.

http://img260.images... ... 955zz8.jpg

Nie chce sie otworzyc na forum niestety...

edit: Um, zeby nie bylo, w miasteczku nie bylo demilisza, tylko jakis czarny, latajacy krysztalek...

#15 Hyjek

Hyjek

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 21:23

*oczywiscie dialog na rynku, bo gdzie indziej niby? Tym razem bohaterowie poruszyli bardzo wazna kwestie, a mianowicie zaczeli rozmawiac o glowie Viila* Sothar: Uzylbys czasem tej glowy do czegos innego niz wywazania drzwi... Viil: nie wywazam drzwi glowa... tylko barkiem... Glowa to czasami komus pieprzne, o tak *pokazuje w powietrzu cios z dynki* Pan ktory tak oberwie pol twarzy nie ma! Sothar: *zaklaskal teatralnie w dlonie* jednak do czegos Ci sluzy Viil: ano wiadomo, kazda czesc ciala do czegos mi sluzy Marvis: Sto zastosowan lba Viila! Zostalo tylko 99 do odkrycia...

Truth is like poetry.
Most people fucking hate poetry.

#16 Deithwen

Deithwen

Zasiedziały

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6235 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 22:05

Rynek w Silwood, kilka osób siedzi, Sothar sprawdza beczkę ;), Saeval znudzonym wzrokiem wodzi po okolicy
Ashelin siedzi na ławce. I nagle:

Dołączona grafika

Ashelin *Pochrapuje z zadka*
Cóż literówki czasem potrafią być "okrutne".
www.gd-doradztwo.pl
Profesjonalne doradztwo prawne.

Do 5 listopada nieobecny na serwerze.

#17 Ali

Ali

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 21 styczeń 2008 - 22:33

Zmeczeni bohaterowie wracaja do miasta po sieczce, nagle chwila zatrzymania, Kyrus z Istolilem zaczynaja zbierac towarzystwo na odpoczynek w lesie, z dala od tlumu... Kyrus: Cei, idziesz z nami na maly romantyczny spacer do lasu? Ceidil: Na spacer? Kyrus: Aha... Ceidil: E tam... ja wole gwiazdka lac te tluste orki z wielkimi palami...

#18 Vent

Vent

Zasiedziały

• Użytkownik
  • Inne: Klan Battleborn, Kondotierzy
  • PipPipPipPip
  • 3274 postów
  • 44676054
  • oOo00Oo0o

Napisano 21 styczeń 2008 - 23:16

Dołączona grafika
Lubię ten screen... widzmy na nim Biago pojedynkującego się z upiorem o to kto jest straszniejszy :)
Nie śpię bo trzymam poziom

#19 Thing

Thing

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 368 postów

Napisano 22 styczeń 2008 - 01:45

Może to nie jest coś specjalnie młodego ale...
Pamiętany chyba przez wszystkich quest [ przynajmniej obecni powinni pamiętać ;P ]

Dołączona grafika

Pani Succub znudzona walką z nami zaproponowała, że za całusa od Faranela [ naszego praw. dobrego paladyna Jutrzenki :P ] wskrzesi naszych zmarłych przyjaciół...radości nie było końca [ przynajmniej ze strony Ringo ] ;)

Swoją drogą, klasyczna scenka z dwoma duszkami nad ramieniem. Ringo - zrób to, zrób to! Lard - nie rób tego, nie rób tego!

No i chyba najlepszy screen zrobiony w historii OPS
Dołączona grafika
Irasiel: "Chłopaki, to nie byłem ja!"
You've nowhere to hide, nowhere to run,
your village will burn like the heart of the sun!
With infinant glee, its going to be me that slaughters the world!'

[DM] Heksagon - Martwi bogowie są ...martwi.

#20 intharus

intharus

Forumowicz

• Użytkownik
  • PipPip
  • 182 postów

Napisano 23 styczeń 2008 - 13:14

Taki dosyć stary screen, jeszcze z czasów, kiedy grałem łowcą.
Skok wzwyż przez mur Silwood :)
EDIT: Przepraszam za wcześniejszy offtop.
Dołączona grafika
What is it about the pursuit of magical power that drives so many down the path to evil? It seems that the
study of wizardry puts a heavy strain on even the whitest soul. For every Elminster or Khelben in the world,
there must be a dozen Halasters, Cassanas, and Szass Tams.

IPB Skin By Virteq